20 הצעות חוק על : חברת הכנסת שרן השכל חרפה נפשה והגיעה להצבעות בכנסת היישר מאשפוז בבית החולים ונכנסה למליאה מחובת לעמוד אינפוזיה. מה שהציב את מספר חברי הקואליציה על 60 ח"כים לעומת 55 מהאופוזיציה.

מליאת הכנסת היום (ד'). צילום: ערוץ הכנסת

 

בשל הרוב לקואליציה, סיעת 'המחנה הציוני' משכה את הצעתה לפיזור הכנסת מעל סדר היום. "הורדנו היום את הצעות החוק לפיזור הכנסת אבל ממש לא מתכוונים להוריד את הנושא משולחנו של הציבור", הסבירה ח"כ ציפי לבני על דוכן המליאה. "הכנסת צריכה להתפזר וללכת לבחירות".

רה"מ נתניהו מגיע למליאה. צילום: ערוץ הכנסת

 

לבני גם ניצלה את ההזדמנות לבקר את השרה מירי רגב על אמירתה נגד בני גנץ. "שרת התרבות משתמשת בדמו של ילד כדי לעשות סיבוב פוליטי", אמרה.

עבר בקריאה טרומית

חוק החיסונים לקביעת מדיניות חיסונים לאומית ומתן תמריצים להתחסנות עבר בקריאה טרומית בנוסח ההצעה לפיו, "במקרה של חשש להתפרצות מחלה שכנגדה ניתן חיסון שגרה, ימנע מוסד חינוכי את כניסתו למוסד של כל ילד, מורה או אדם אחר שאינו מחוסן בפני המחלה, לפי הוראת מנכ"ל משרד הבריאות ולתקופה שיורה", נכתב בנוסח ההצעה.

"במקרה שבו קיימת מניעה רפואית בקבלת חיסון, רשאי המוסד לקבל את הילד עם הצגת אישור מרופא מומחה, הנוגע לאותו חיסון שהילד לא קיבל, אלא אם כן מנהל משרד הבריאות הורה לנהוג אחרת".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.