חדש שיזמה הקריה האקדמית אונו ונערך על ידי חברת '' בדק את עמדות בני נוער בישראל כלפי שונים בישראל וקבלת האחר שונים וחושף תמונת מצב מעניינת בעידן של כוכבי תרבות כמו הזמר "", או המתמודדת "" בכוכב הבא לאירוויזיון שנהפכו למושא הערצתם של אלפי בני נוער.

הרוב המוחלט של הנשאלים, מדגם מייצג של 305 בני נוער בגילאי 12-17, העידו כי הם מכירים אדם ממגזר או חברה שונה משלהם. למעלה מ-50%  ציינו שאינם מעוניינים שזמר ייצג אותם באירוויזיון. עוד עלה בתוצאות הסקר כי 66% של בני הנוער היהודים בישראל לא יעקבו אחר כוכב רשת באינסטגרם.

 

מנגד, לרוב (64%) בני הנוער לא מפריע שילמד אותם מורה ממגזר אחר, והרוב סבורים כי כלל המגזרים מתאימים לתפקיד שיפוט בישראל.

עוד עלה מהסקר כי בכל הנוגע לזכויות, 60% מבני הנוער סבורים כי ליהודים וערבים צריכות להיות שוות. 40% סבורים כי ליהודים צריכות להיות יותר מאשר לערבים.

בקרב בני המגזר הדתי, ו-79% מבני הנוער שלו מאמינים שליהודים צריכות להיות יותר זכויות מאשר לערבים. כמו כן, 62% מבני הנוער המשתייכים למגזר הדתי מעוניינים ללמוד בכיתה עם תלמידים מהמגזר שלהם. באופן כללי, 43% ציינו העדפה לכיתה עם לפחות רוב תלמידים מהמגזר שלהם.

"הממצאים חייבים להדליק אור אדום בוהק"

"הממצאים שלפיהם קרוב ל-40% מבני הנוער סבורים שליהודים מגיעות זכויות יתר, שלדעתם יהודים מתאימים יותר למלא תפקידים בכירים ושהם מסרבים שזמר ערבי ייצג את ישראל באירוויזיון חייבים להדליק אור אדום בוהק", אומר על הממצאים פרופ' יובל אלבשן, דיקן הפקולטה למשפטים בקריה האקדמית אונו.

לדבריו, "אם תימשך עצימת העיניים מול מה שקורה בקרב הנוער מחר לא נוכל עוד לדבר על החברה הישראלית אלא על רסיסי חברה ישראלים שנאבקים זה בזה ובזים זה לזה וזה אסון".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.