נשיא המדינה רובי ריבלין נפגש הערב בלשכתו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו״ר כחול-לבן בני גנץ.

הנשיא, ביקש מהשניים למצוא את הנוסחה להרכבת ממשלת אחדות רחבה. הנשיא טרם פרסם על מי החליט להטיל את הרכבת הממשלה, כאשר הוא נוטה לכיוונו של נתניהו, שכן לו מספר הממליצים הגדול יותר.

לראש הממשלה נתניהו יש 55 ממליצים שכללו את המפלגות החרדיות, ימינה והליכוד לעומת בני גנץ אשר לו 54 ממליצים הכוללות את מרץ(המחנה הדמוקרטי), העבודה גשר, הרשימה המשותפת(לא כולל בל"ד) וכחול לבן.

ליברמן לא המליץ על אף אחד לנשיא, אך נראה כי הוא מתואם מאד עם בני גנץ. מוקדם יותר היום נפגשו גנץ וליברמן ולאחר הפגישה הוציאו בדיוק את אותה ההודעה לתקשורת בצעד שנראה קצת תמוה אבל משדר עמדה אחידה בין השניים.

ח"כ אביגדור ליברמן. צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

מדיווחים עולה, כי כחול לבן הציבו תנאי למשא ומתן, והוא שנתניהו יפרק את השותפות עם שאר גוש הימין. ספק רב אם נתניהו יענה לדרישה זו.

נשיא המדינה יצא מהפגישה המשולשת והיא נמשכה בארבע עיניים בין ראש הממשלה ויו״ר מפלגת הליכוד בנימין נתניהו ויו״ר כחול לבן בני גנץ.

נשיא המדינה ראובן ריבלין. יצליח לגרום לממשלת אחדות? צילום: לע"מ

הפגישה בין נתניהו לגנץ הסתיימה, האם אנחנו בדרך לממשלת אחדות? כדי להגיע לחיבור כזה, כנראה שאחד מהצדדים יצטרך לערוך פרידה קשה משותפיו למחנה. השאלה היא מי ימצמץ ראשון? גנץ ינטוש את לפיד או נתניהו את החרדים ואת ימינה?

גנץ ונתניהו סיכמו: תוכן הפגישה והאפשרויות לסיום המצב הפוליטי הסבוך לא יפורסמו בשלב זה.

להלן הודעה משותפת של ראש הממשלה ויו״ר הליכוד בנימין נתניהו ויו״ר מפלגת כחול לבן בני גנץ:

״בעקבות פנייתו של הנשיא, ראש הממשלה בנימין נתיניהו ויו״ר מפלגת כחול לבן בני גנץ, שוחחו בניהם על הדרכים לקדם את אחדות ישראל וסיכמו כי ראשי הצוותים של שתי המפלגות יפגשו מחר. הנשיא הזמין את השניים לפגישה נוספת ביום רביעי בערב במעונו.
ראש הממשלה בנימין נתיניהו ויו״ר מפלגת כחול לבן בני גנץ הודו לנשיא על התפקיד החשוב אותו הוא ממלא בעת הזו. בהתאם להתחייבותנו לנשיא – לא נפרט על הפגישה מעבר להודעה המשותפת"

 

 

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.