ראש הממשלה בנימין ‏נתניהו חושף בעמוד הפייסבוק שלו כי בין השנים 2012-2015 קיים כ-100 שיחות טלפון עם מו"ל ישראל היום שלדון אדלסון ויותר מ-200 שיחות טלפון עם העורך הראשי עמוס רגב. לדבריו, מדובר ביחסים מקובלים, "בין הפוליטיקה והתקשורת מתקיים שיח קבוע ומתמשך – כך מקובל בדמוקרטיה".

 

כדוגמא, הביא רה"מ סרטון ובו נראית דוברת הקמפיין של מפלגת 'המחנה הציוני' משוחחת על כותרת ראשית עם אתר Ynet. נתניהו אמר את הדברים על רקע תביעה שהגיש נגדו עיתונאי חדשות 10 רביב דרוקר בדרישה לחשוף את שיחותיו עם חברו שלדון אדלסון, מו"ל עיתון 'ישראל היום', ועם עורכו עד לא מכבר, עמוס רגב.

רה"מ הסביר כי "אדלסון הוא חבר קרוב שלי מזה כשלושים שנה ואני שמח לשוחח איתו מעת לעת. בשנים 2012-2015 שוחחתי איתו בממוצע של 0.75 שיחות בשבוע. בתקופה זו עמוס רגב ערך את עיתון 'ישראל היום', העיתון הנקרא ביותר בישראל שמייצג את הקו הלאומי-שמרני בישראל. שוחחתי איתו בממוצע 1.5 שיחות בשבוע. נהגתי גם לשוחח מעת לעת עם מו״לים ועורכים ראשיים של כלי תקשורת אחרים, כפי שכולם נוהגים".

"אני מתנגד עקרונית לחשיפת השיחות שמתקיימות בין פוליטיקאים לאנשי תקשורת", כתב, "לדעתי ההתערבות הזאת ביחסים המורכבים בין תקשורת לפוליטיקה אינה משרתת את הדמוקרטיה, אלא להיפך".

רה"מ נתניהו ושלדון אדלסון בחנוכת בית הספר לרפואה באוני' אריאל. צילום: בן דורי, פלאש 90
רה"מ נתניהו ושלדון אדלסון בחנוכת בית הספר לרפואה באוני' אריאל. צילום: בן דורי, פלאש 90

 

כזכור, בתחילת החודש פסק בית המשפט העליון כי על משרד ראש הממשלה לחשוף את מועדי השיחות שקיים ראש הממשלה בנימין נתניהו עם אדלסון ורגב. הפסיקה הגיעה בעקבות ערעור שהגישו חדשות ערוץ 10 והעיתונאי רביב דרוקר, על החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים לפיה אין לפרסם את המידע. כזכור, בעדותו האחרונה מסר אדלסון לחוקרים כי ראש הממשלה נתניהו בירר איתו את האפשרות לבטל את מוספי סוף השבוע של 'ישראל היום', זאת כחלק משיחות נתניהו-מוזס.

רה"מ ביקש מבג"ץ לקיים דיון נוסף בנושא. "אני מקווה שהוא יפסוק הפעם אחרת. בכל מקרה, אין לקבל מצב שבו מקיימים סטנדרט אחד לי וסטנדרט אחר לכל השאר", כתב וקבע: "אם חושפים – חושפים הכל. לכן במקרה שבג"ץ ידחה את בקשתי, הסטנדרט האחיד יחייב שכל הפוליטיקאים יחשפו את פרטי השיחות שלהם עם אנשי התקשורת".אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20