ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר הערב (שני) הצהרה לתקשורת בשידור חי, במהלכה דיבר על ההנחיות החדשות לקראת חג הפסח ועל המשא ומתן לממשלת אחדות עם כחול לבן.

לדברי ראש הממשלה, “אנחנו בשבוע גורלי, הימים האלו יקבעו את הכיוון – חיים או מוות. מתקיימות הלוויות באירופה מידי יום, ידידנו ראש ממשלת בריטניה בוריס ג’ונסון, גם הוא סובל מהמחלה.פסח לא יהיה פורים – יהיה סגר כללי ברחבי המדינה ממחר בצהריים. ממחר בשעה 16:00 אחר הצהריים יוטל סגר כללי, עד יום שישי בשעה 7:00. בליל הסדר – אין יציאה מהבתים כלל”.

למלא אחר ההנחיות
“נאכוף את הסגר בנחישות, מבקש למלא אחר ההנחיות במשמעת עצמית ואחריות אישית. אם המגמות החיוביות יימשכו – נצא בהדרגה מהסגר אחרי חג הפסח והמימונה. אתמול הועבר בממשלה תקציב חירום של 90 מיליארד ש”ח כדי לעזור לכולכם – ינתן גם מענק חג עוד בחול המועד. מבקש מכם בימים אלה, לקנות מוצרים תוצרת הארץ”, הוסיף נתניהו.

בעניין המו”מ לממשלת אחדות אמר רה”מ: “עדיין יש מכשולים – אך אני משוכנע שאפשר להגיע לממשלת אחדות. צריך להגיע לזה בהקדם. האחדות נדרשת גם בתוך החברה הישראלית. ראינו תופעות של הסתה איומה נגד הציבור החרדי, גם בתקשורת וגם ברשתות החברתיות, זה בלתי נסבל. אני יודע שזה לא משקף את דעת רוב אזרחי ישראל. אנחנו מחבקים את תושבי בני ברק – בדיוק כמו שכל איטליה מחבקת את לומברדיה”.

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.