ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש ממשלת קנד ג'סטין טרודו. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו, היום. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו מקיים כעת (רביעי) רצף פגישות מדיניות עם ראשי ממשלה ונשיאים בדאבוס. מוקדם יותר הבוקר נפגש נתניהו עם ראש ממשלת קנדה ג'סטין טרודו, ראש ממשלת בלגיה שארל מישל ונשיא שוויץ אלן ברסט.

ראש הממשלה שוחח עם המנהיגים על הסכם הגרעין עם איראן וקרא להם לנצל את ההזדמנות שנוצרה בעקבות הכרזת הנשיא טראמפ. כמו כן ציין כי נתניהו שהוא לא יאפשר לאיראן להתבסס צבאית בסוריה ושישראל פועלת למנוע זאת.

ראש הממשלה נתניהו עם נשיא צרפת אלאן ברסט בדאבוס. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
עם נשיא צרפת אלאן ברסט בדאבוס. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

באשר לסוגיית הפלסטינים, ראש הממשלה הדגיש כי הוא לא יתפשר על צרכי הביטחון של ישראל בכל הסדר עתידי, והציג את השינויים שמתרחשים במזרח התיכון ואת ההזדמנויות שנוצרות.

אמש נמסר בתדרוך לכתבים בבית הלבן כי במהלך יום חמישי ייפגש ראש הממשלה בדאבוס עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ.

זוהי הפגישה הראשונה בין השניים מאז הכריז טראמפ על ההכרה בירושלים כבירת ישראל וההודעה כי יעביר את השגרירות אליה מתל-אביב. הפגישה תואמה בהמשך לביקורו החם של סגן הנשיא מייק פנס בישראל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו עם נשיא שווייץ שארל מישל. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
עם נשיא שווייץ שארל מישל. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

בטרם יצא לדאבוס, אמר ראש הממשלה כי מטרתו היא לעורר את דעת הקהל הבינלאומית נגד איראן ופעילותה. "השבועות הקרובים הם ההזדמנות האחרונה להכניס תיקונים אמיתיים ולא קוסמטיים להסכם המסוכן עם איראן. כל מקרה, עם הסכם או בלי הסכם, המדיניות שלנו היא למנוע את התחמשותו של המשטר הטרוריסטי באיראן בנשק גרעיני, דבר שיסכן אותנו, את המזרח התיכון ואת העולם כולו".

במהלך הכינוס צפוי נתניהו להיפגש גם עם  קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, נשיא צרפת עמנואל מקרון, נשיא אוקראינה פטרו פרושנקו, וראש ממשלת הולנד מארק רוטה.

 אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20