על רקע חשיפת הפרטים שהיו אסורים בפרסום אודות פרשת ניר חפץ ע"י שר המשפטים ראש הממשלה מסר תגובה ובה הסתייג מהעבירה על צו איסור הפרסום:

"על אף שפרשת הסחיטה של עד המדינה ניר חפץ חמורה ביותר וצריכה להטריד כל אזרח, יש לכבד את צו איסור הפרסום שהטיל בית המשפט".

למרות הסתייגות נתניהו מהדברים תקף הערב יאיר לפיד את ראש הממשלה נתניהו והאשים אותו ששלח את אוחנה להכפיש: "אין אדם אחד במדינה שמאמין שאמיר אוחנה דיבר היום על דעת עצמו. נתניהו שלח אותו להכפיש את מערכת המשפט. ביבי ואוחנה המיטו היום חרפה על הממשלה, על המדינה, בעיקר על עצמם. כך נוהגים עבריינים, לא שרים".

שר התקשורת, ח"כ דודי אמסלם, כתב כעת בחשבון הטוויטר שלו:

"‏זה מדהים שתוקפים את המבקרים, במקום לבקר ולבדוק את ההתנהלות של הפרקליטות והמשטרה.
נורמות של השב"כ לטיפול במחבלים הפכו לנורמות של המשטרה לטיפול באזרחים ?!
איפה ארגוני השמאל שפתאום לא אכפת להם מזכויות אדם – אני מתמודד מול ההתנהלות המסוכנת הזו של המשטרה, שגם כוונה אלי בשעתו… ‏ שלא יטיפו לי מוסר או ישאלו איפה הייתי כל השנים-
אני מדבר על נושא זכויות נחקרים ואדם מרגע שנכנסתי לכנסת ועד עצם היום הזה".

השר אמסלם הוסיף "נבחרתי לכנסת ע"י בוחרי הליכוד כדי לדאוג לאזרחים ובדגש לאוכלוסיות המוחלשות, ולא כדי שלמשטרה ולפרקליטות יהיה כוח עודף.
לא ישנו אותי, ולא יפחידו אותי.‏ אמשיך לבצע את עבודתי נאמנה למען אזרחי מדינת ישראל".

חה"כ ד"ר שלמה קרעי מהליכוד קרא להקים ועדת חקירה על רקע החשיפה של התנהלות המשטרה והפרקליטות: "אפשר לדלג על שלב הנאומים ולעבור לשלב המעשים: להקים ועדת חקירה עכשיו!".

 

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.