ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר (א') בישיבת הממשלה כי יש לבטל את מינויו של רג'א זעאתרה לתפקיד של סגן ראש עיריית חיפה בשכר.

זעאתרה וקליש. צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של חד"ש

 

"ניסתי להשיג הבוקר את ראש עיריית חיפה עינת קליש כדי לבקש ממנה לבטל את מינוי סגן ראש העיר שתומך בחיזבאללה וחמאס. אני מקווה שהיא תיענה לבקשה".

עוד הוסיף רה"מ כי הוא "שמח שחברנו אריה דרעי התחיל כבר לטפל בנושא ואני יודע שגם רבים אחרים התבטאו בו. זה דבר שאינו מתקבל על הדעת ומכיוון שהוא אינו מתקבל על הדעת הוא גם לא יתקיים, אני משוכנע בזה".

בראיון לרדיו 103 הבוקר שב זעאתרה על דבריו והתעקש כי "דאעש עשו טיהור אתני וגם התנועה הציונית עשתה טיהור אתני בשנת 48', אני לא מגלה משהו חדש".

זעאתרה אף הסביר את תמיכתו בבשאר אסד בכך שהמלחמה בסוריה "מסובכת". לדבריו, "מי שצריכה להכות על חטא זו ממשלת ישראל, ששיתפה פעולה עם ג'בהאת אל-נוסרה, עם אל-קאעידה".

מוקדם יותר שר האוצר משה כחלון, חיפאי בעצמו, מסר לערוץ 20 כי "אין מקום במערכת הציבורית לאדם שמייצג דעות מסיתות בהתנהגותו כנגד מדינת ישראל". בתוך כך, אלי דבי, מייסד ארגון "לנצח אחי" המונה יותר מ- 6,000 אחים שכולים, פנה לראש העיר עינת קליש רותם בדרישה שלא למנותו.
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20