רה"מ נתניהו ופדריקה מוגריני. צילום: אלירן טל
רה”מ נתניהו ופדריקה מוגריני. צילום: אלירן טל

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש כעת עם . “ הם שותפים וחולקים אינטרסים משותפים. מנע לא מעט כולל על אדמת אירופה ונמשיך לעשות זאת”, אמר ראש הממשלה נתניהו.

“לגבי השלום – אנחנו מעוניינים בשלום עם הפלסטינים עוד לפני הקמת המדינה. מאז ומעולם הותקפנו בלי קשר לטריטוריה אלא בגלל התנגדות למדינת יהודים”, אמר נתניהו. “הפלסטינים מכחישים את ההיסטוריה שלנו. ירושלים היא בירת העם היהודי כבר 3000 שנה וגם האו”ם ואונסק”ו מתכחש לאמת ההיסטורית הזאת. מה שטראמפ עשה זה לשים את העובדות על השולחן. שלום מבוסס על לשים את המציאות על השולחן.  תהפוך את השלום לאפשרי”

“ירושלים היא בירת 2 המדינות – הישראלית והפלסטינית. זאת עמדת האיחוד האירופי”, אמרה מוגריני בפתח מסיבת העיתונאים. “אנחנו חוששים מהסלמה ומאלימות באזור. אנחנו מגנים כל התקפה על יהודים באירופה, בישראל ובעולם. האלימות זו מתנה לקיצוניים. האיחוד האירופי יגביר את עבודתו לקידום תהליך השלום ולחידוש המו”מ גם בזמנים קשים אלה”.

“האיחוד האירופי יגביר את עבודתו לקידום תהליך השלום ולחידוש המומ גם בזמנים קשים אלה”, הוסיפה מוגריני.

נתניהו ומוגריני בסיום מסיבת העיתונאים. צילום: אלירן טל
בסיום מסיבת העיתונאים. צילום: אלירן טל

נתניהו הדגיש כי לפי השקפתו “הבעיה הגדולה מולה ניצבת אירופה היא זרם האנשים שנמלטים משדות הקרב במזרח התיכון”.

“והמזרח התיכון מאוים הן על ידי דאעש, כלומר על ידי הזרם הסוני של האסלאם הקיצוני, והן על ידי הזרם השיעי של האסלאם הקיצוני, בהובלת איראן”, הוסיף.

ראש הממשלה אמר כי “ישראל היא הגורם החזק ביותר במזרח התיכון שמונע את התפשטות האסלאם הקיצוני, לא רק מונע התקפות של דאע”ש באירופה, אלא גם מונע את קריסתם של אזורים שלמים הסמוכים לישראל שאחרת היו נכבשים על ידי אותם איסלאמיסטים קיצוניים שמבריחים מיליונים של אנשים לאירופה”.

“אני מאמין שישראל ממלאת תפקיד ביטחוני חשוב מאוד לעמי אירופה בדרכים שלא תמיד מובנות, אבל מוערכות יותר ויותר על ידי הממשלות הרלוונטיות”, הוסיף.

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.