ראש הממשלה נתניהו יצא מארמון האליזה מרוצה. הציפיות מהנשיא גם כך לא היו גבוהות, על אף יחסי הידידות הקרובים בין השניים, אבל מקרון יודע לארח בצורה לבבית גם כשיש חילוקי דעות.

ידוע שבסוגיית הסכסוך הצרפתים באופן מסורתי מצדדים יותר בצד הפלסטיני. נתניהו גם לא ציפה שהנשיא הצרפתי יתמוך בהצהרת טראמפ החשובה, וגם עם זה אנחנו יכולים לחיות. ראש הממשלה ציפה לגייס את מקרון בעניין הלבנוני ובזה, לדבריו, הוא הצליח בענק.

שולחת זרועות לא רק לעזה, סוריה ותימן אלא גם ללבנון. היא מעוניינת להקים שם מפעלים לייצור טילים ארוכי טווח. ברור לכל שהטילים ארוכי הטווח שיורכבו על אדמת בחסות ובמימון אירן ישייטו במוקדם או במאוחר ליעדים אסטרטגיים בלב ישראל.

מקרון, נשיא שיש לו מהלכים ואינטרסים בלבנון, הבטיח לסייע ולהירתם למען ישראל. כוחו שם לא מבוטל וזה הישג מדיני חשוב שאין להתייחס אליו בביטול.
נתניהו הבהיר למקרון בשיחתם בארבע עיניים שישראל לא תהסס לפעול בכל דרך, גם צבאית, כדי לשבש את תוכניות איראן בלבנון. לא מאמינים? תקראו דיווחים בתקשורת הזרה על הפצצות ישראליות בסוריה.

זאת הפגישה השלישית של שני המנהיגים מאז נבחר מקרון לתפקיד הרם לפני פחות משנה. הם גם משוחחים ביניהם לעיתים תכופות בטלפון. הקשר הטוב יישמר על אף חילוקי הדעות וגם אחרי הכרזת טראמפ. גם בין חברים מותר לפעמים לא להסכים.

מחר, בבריסל, יפגוש נתניהו מנהיגים פחות ידידותיים. הם ישמעו את אותם מסרים ברורים בנוגע לאירן, ההסתה הפלסטינית וסוגיית ירושלים. איך יתקבל נתניהו במפגש עם ? המשך יבוא. יהיה מעניין.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.