ראש הממשלה בנימין נתניהו נואם בוועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים בארה"ב, שנערכת בירושלים. בין היתר, התייחס נתניהו לפיגוע האווירי שתכננו מחבלי דאעש באוסטרליה, וסוכל ע"י יחידת המודיעין 8200: "זרועות המודיעין של ישראל מנעו הפלה של מטוס אוסטרלי והרג בל ישוער, הדבר היה גורם לתקלה עצומה בתחבורה הציבורית העולמית. זה רק אחד מעשרות פיגועים שסיכלנו בעולם. כל הכבוד למודיעין של ישראל שמגן לא רק על אזרחי ישראל אלא גם על אזרחים בעולם".

ראש הממשלה נתניהו בוועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים בארה"ב. צילום: מירי צחי/ TPS

הבוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בחשבון הפייסבוק שלו להתפתחויות האחרונות בפרשת בזק (תיק 4000), בהצגת סקר חדש לפיו הליכוד בראשותו מזנק ל-34 מנדטים. "וכאשר יענו אותו, כן ירבה וכן יפרוץ", כתב נתניהו.

הסקר שערך מכון גיאוקרטוגרפיה נערך שלשום, לפני חתימתו של שלמה פילבר על הסכם עד מדינה, מראה כי בעוד מפלגת השלטון נהנית מהמתון הגבוה ביותר מאז הבחירות האחרונות, יש עתיד מקבלת 20 מנדטים. הבית היהודי מטפס ל-14 מנדטים ואילו המחנה הציוני מתרסק ל-12, כמו הרשימה המשותפת. יהדות התורה – 9, כולנו – 7, ישראל ביתנו ומרצ – 6 כ"א. ש"ס לא עוברת את אחוז החסימה.

בעקבות ההתפתחויות האחרונות בפרשת בזק, במערכת הפוליטית עוסקים בשאלה האם נתניהו או מי מהשותפות הקואליציוניות יפעלו להקדמת הבחירות, כאשר אם היועמ"ש מנדלבליט יודיע על הגשת כתב אישום ההערכות הן שנתניהו יתפטר ויודיע על הקדמת הבחירות. "ההבנה במערכת הפוליטית היא כי במידה שיוגש כתב אישום נגד נתניהו, הממשלה הנוכחית לא תישאר", אמרה אתמול סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20