3:28 21/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > רה"מ נתניהו ודונאלד טראמפ נפגשו בניו יורק

רה"מ נתניהו ודונאלד טראמפ נפגשו בניו יורק

ראש הממשלה והמתמודד הרפובליקני נפגשו היום בניו יורק. טראמפ הכיר בירושלים כבירתה הנצחית של ישראל: "בירת ישראל הבלתי-ניתנת לחלוקה"

אחרי שראש הממשלה נפגש בשבוע שעבר עם נשיא ארה"ב, ברק אובמה נפגש היום ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש עם מועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב דונלד טראמפ במגדלי טראמפ בניו יורק. הפגישה נמשכה מעל שעה והשתתפו בה גם שגריר ישראל בארה"ב רון דרמר וחתנו של טרמפ ג'ארד קושנר.

%d7%a0%d7%aa%d7%a0%d7%99%d7%94%d7%95-%d7%98%d7%a8%d7%90%d7%9e%d7%a4
פגישת נתניהו – טראמפ. צילום: לע"מ

בהודעה שפרסם מטה הקמפיין של טראמפ לאחר הפגישה נמסר כי "השניים מכירים אחד את השני כבר שנים ארוכות, והייתה להם ההזדמנות לדון בנושאים רבים החשובים לשתי המדינות". ראש הממשלה והמועמד הרפולביקני לנשיאות דנו "בקשר המיוחד בין ארצות הברית וישראל" וכן בסיוע הביטחוני, בהסכם הגרעין שנחתם בין איראן למעצמות, ובמאבק בארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש).

במהלך השיחה טראמפ הכיר בכך שירושלים היא "בירתה הנצחית" של ישראל, וכי ממשלו תכיר בירושלים "כבירת ישראל הבלתי-ניתנת לחלוקה". הוא אף שיבח את הקמת גדר הביטחון בגבולותיה של ישראל על רקע תכניתו לבנות גדר בגבול עם מקסיקו.

%d7%a0%d7%aa%d7%a0%d7%99%d7%94%d7%95-%d7%98%d7%a8%d7%90%d7%9e%d7%a42
פגישת נתניהו – טראמפ. צילום: לע"מ

לפי הודעת לשכת ראש הממשלה נאמר: "רה"מ נתניהו הציג בפני מר טראמפ את עמדותיה של ישראל בנושאים אזוריים הקשורים לביטחון ישראל ומאמציה להשיג שלום ויציבות באזורנו" . רה"מ נתניהו אף הודה למר טרמפ על הידידות והתמיכה בישראל.

במהלך הלילה (שעון ישראל) צפוי ראש הממשלה להיפגש עם מועמדת המפלגה הדמוקרטית לנשיאות, הילרי קלינטון.

מרב לרנר

מרב לרנר

עורכת מדור נשים 'אשת חיל' באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

הפקח נותן את הדו"ח לפעילים ברמת אביב. צילום: בית חב"ד רמת אביב ג'

עיריית ת"א נתנה דו"ח לחב"דניקים שהפעילו דוכן תפילין ונרות לשבת

פקח עירייה רשם דו"ח לחב"דניקים בגין העמדת דוכן תפילין וחלוקת נרות לשבת ברמת אביב