דף הבית > אקטואליה וחדשות > רה"מ נתניהו התנצל על שאמר שקפץ לו "הגן המזרחי"

רה"מ נתניהו התנצל על שאמר שקפץ לו "הגן המזרחי"

ראש הממשלה התנצל על אמירתו מהפגישה עם שר האוצר כחלון בה אמר כי ביקש לדחות את התאגיד אחרי שהשניים כבר סיכמו להעלותו. כחלון: "הוא לא אמר 'גן מזרחי'"

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם היום התנצלות בעקבות דבריו במהלך ישיבת ראשי הקואליציה, בהם אמר כי "קפץ לו הגן המזרחי". נתניהו כתב: "מתנצל על אמירתי אתמול. לא הייתה לי כוונה לפגוע באיש. אני מחובר בנימי נפשי לכל עדות ישראל ומוקיר את תרומתן הכבירה למורשת עמנו ולבניין ארצנו".

דברי נתניהו נאמרו במהלך דיון סוער עם שר האוצר משה כחלון, כאשר זה שאל את נתניהו מדוע ביקש לדחות את הקמת תאגיד השידור הציבורי אחרי שכבר סיכמו כי יעלה לשידור בסוף החודש הבא. נתניהו השיב בבוטות: "קפץ לי הגן המזרחי".

יש לציין כי לפי שר האוצר כחלון, נתניהו לא אמר את הביטוי "הגן המזרחי". את הדברים אמר היום (ו') בראיון ברדיו חיפה ובהם הכחיש את הדיווחים. "הוא אמר 'קפץ לי הגן'".

על אף זאת, הדברים חולל סערה. חבר מפלגתו של נתניהו, אורן חזן, הפציר בו להתנצל. "אדוני רה"מ, קפץ לך 'הגן המזרחי?!'", צייץ ח"כ חזן. "אם באמת היה לך אחד כזה – לא היית פוגע בו… אני מבקש ממך להתנצל!".

גם ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני) דרש את התנצלותו. "מתבייש בראש הממשלה שלי שזה מה שהוא חושב עלינו ויותר מתבייש בחבורת האפסים השתקנים שמקיפה אותו".

ח"כ אחמד טיבי מתח ביקורת על שתיקת הח"כים מהליכוד וצייץ: "מעריך את האיפוק של המזרחיים שחושבים בטח שזה גשם ולא יריקה גזענית בפרצוף".

 

אולי יעניין אותך גם

צה"ל על הפלת המטוס בסוריה: האחריות על משטר אסד

בתום תחקיר ראשוני שנערך בצה"ל בעקבות תקרית הפלת המטוס הרוסי הלילה בסוריה, מבהיר דובר צה"ל כי "כשנורה הנ"מ לעבר המטוס הרוסי, מטוסי חיל האוויר לא היו בשטח סוריה". ‬מטוסי קרב של צה"ל תקפו מתקן של הצבא הסורי ממנו עמדו להעביר מערכות לייצור נשק מדויק וקטלני עבור איראן וחיזבאללה בלבנון