בבוקר שאחרי חשיפת פרטי סודות הגרעין האיראניים, אומר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "הפכנו את סימני השאלה סביב פרויקט הגרעין לסימני קריאה". בסוף השבוע יגיעו לישראל משלחות מצרפת אנגליה וגרמניה ללמוד על פרטי המידע שנחשף. 

במסיבת העיתונאים בקריה בתל אביב. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

משלחת של נציגי מודיעין ממדינות ה E-3 (צרפת, גרמניה ובריטניה) תגיע ביום שישי לישראל. נציגי המשלחת ייפגשו עם ראש הממשלה ועם בכירי המוסד וגופי המודיעין הישראלי יציגו בפניהם את עיקרי הממצאים המודיעיניים שחשף אמש נתניהו. ההחלטה לשלוח את המשלחת לכאן נולדה בעקבות סבב שיחות טלפוניות שערך אמש נתניהו עם הנשיא הצרפתי מקרון, נשיא רוסיה פוטין והקנצלרית מרקל.

בעוד האירופים מיהרו לשגר לישראל משלחת של אנשי מקצוע שתלמד את המידע ואת השלכותיו, נשיא רוסיה כרגע לא ממהר לפעול באופן אקטיבי בסוגיה הזאת. נתניהו גם שוחח אמש עם בכירים בממשל הסיני וגם שם הקשיבו בעניין אך לא החליטו על צעדים של ממש.

גורם מדיני בכיר אמר לכתב ערוץ 20: "לא צריך להתרגש מהתגובות הצוננות של האירופים ויתר השותפות להסכם הגרעין. מאחורי הקלעים גם הם מבינים את הבעייתיות בהסכם ואת חשיבות המידע המודיעיני שגילה המוסד".

ראש הממשלה נתניהו אמר בשיחה עם כתבים: "המשלחת של נציגי אירופה מגיעה לכאן כבר בסוף השבוע בהזמנתי. הם הביעו עניין רב במידע הזה. הפכנו סימני שאלה סביב לסימני קריאה".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.