ראש הממשלה נפגש היום עם שגרירי המדנות החברות בנאט"ו. בפתח הפגישה אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו: תודה לכל שגרירי מדינות נאט"ו הנמצאים כאן היום. אני מצפה להזדמנות הזאת לדון באתגרינו המשותפים, המבוססים על ערכינו המשותפים. אני מבקש להודות לנאט"ו על שהזמנתם את ישראל לפתוח משרד במטה נאט"ו בבריסל. התקשרתי למזכ"ל סטולטנברג באופן מיידי כדי להביע את הערכתי, ואני מבקש לעדכן אתכם שאנו בעיצומו של תהליך פתיחת המשרד בהקדם האפשרי. אנו מייחסים לכך חשיבות רבה מאוד. ישראל עשויה לתרום רבות לנאט"ו, ואני מאמין שלנאט"ו יש הרבה מה לתרום לישראל. התחלנו כבר בתהליך זה, אולם אני חושב שנוכל להרחיב ולהגדיל את שיתוף הפעולה בינינו".

"פגישתנו מתקיימת בשעה קשה. לפני יומיים נכנס טרוריסט למועדון לילה באורלנדו ורצח 50 אנשים חפים מפשע, נשים וגברים. האנשים הללו לא עשו כל רע. הם רקדו עם חברים ונהנו ממוזיקה עם יקיריהם. הטרוריסט שרצח אותם הונע מאי-סובלנות כלפי קהילת הלהט"ב ומשנאה לחירות ופלורליזם. ימים קודם לכן, טרוריסט נכנס לבית קפה בתל אביב ורצח ארבעה אזרחים, גם הם על לא עוול בכפם. הם שתו קפה ונהנו מחגיגות יום הולדת. פריז, בריסל, לונדון, תל אביב, ירושלים, באלי, מומביי, ניו יורק, סן ברנרדינו ועכשיו אורלנדו, ועוד ערים רבות נוספות ספגו את נחת זרועו של אותו כוח רשע. הטרור אינו יודע גבולות וזאת הסיבה ששיתוף הפעולה שלנו במאבק נגד הטרור חייב להיות אף הוא חסר גבולות."

"יום אחד דאע"ש רוצח הומוסקסואלים, למחרת יזידים ואז יהודים, מוסלמים ונוצרים. אין להם כל גבולות. חובה תמיד להתמודד ולהילחם בטרור, שהוא מתקפה שיטתית וחסרת אבחנה על חפים מפשע. אין לכך כל קשר לזהות הקורבנות. זה מוגדר על בסיס אופי המעשה. המעשה הוא מעשה רשע והוא מבוצע על ידי אנשים בעלי כוונות שטניות, ואנו, אנשי העולם התרבותי, חייבים להתאחד כדי להביס אותו. אנו מוכנים לסייע לנאט"ו במאבק משותף זה. אנו מוכנים לחלוק את המודיעין שלנו ואת הניסיון שלנו כדי לעזור במאמץ משותף זה."

"בעוד שלושה שבועות אתם תקיימו ועידה חשובה בוורשה. אני מאמין שהמאבק נגד הטרור העולמי חייב להיות, וככל הנראה הוא כבר, חלק מרכזי מסדר יומכם. דעו שישראל מוכנה לסייע בקידום סדר יום זה, ואני משוכנע שאם נפעל יחד, נוכל לבלום את הטרור ואין לי כל ספק שנוכל להכריע את דאע"ש. אני חושב שניתן להכריעו, אני חושב שבאמצעות שיתוף פעולה בינלאומי משמעותי לאורך הקשת הרחבה ביותר, ניתן יהיה לממש יעד זה ואני חושב שאם נפעל יחד, נשיג זאת מהר יותר ונכניע את דאע"ש ואת הטרור מהר יותר."

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20