20:21 18/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > רה"מ נתניהו: "ההצתה היא טרור לכל דבר"

רה"מ נתניהו: "ההצתה היא טרור לכל דבר"

ראש הממשלה בנימין נתניהו והשרים גלעד ארדן ואריה דרעי ערכו מסיבת עיתונאים ובה סיפר נתניהו כי הורה להביא ארצה את הסופר-טנקר, שסייע בכיבוי השריפה ב"אסון הכרמל"

"הצתה והסתה להצתה היא טרור לכל דבר", כך תקף ראש הממשלה בנימין נתניהו את מחבלי ההצתה הערב (ה') בנאומו מחוץ לחפ"ק בחיפה, שם נמצא מוקד השריפה הגדול ביותר בשעות אלו. נתניהו אמר כי הוא הנחה את מערכת הביטחון כי "כל מי שינסה לשרוף במדינת ישראל ייענש בחומרה".

‏ראש הממשלה נתניהו בהערכת מצב עם הכוחות בשטח בגזרת חיפה
‏ראש הממשלה נתניהו בהערכת מצב עם הכוחות בשטח בגזרת חיפה

נתניהו הודה למדינות העולם ששלחו לארץ מטוסים: "תודה לרוסיה, ולמנהיגי העולם שמסייעים לנו, ציוד כיבוי נוסף בדרך לפה", אמר.

ראש הממשלה שיבח גם את שרי הממשלה והרשויות שפועלות כדי לסייע לאזרחים. "המטרה הראשונה שלנו היא להציל חיים, עד היום עמדנו בזה, חשוב שגם בהמשך נעמוד על זה. המדיניות שלנו ברורה. בכל מקום לכבות את האש. בכל מקום שלא הצלחנו, אנחנו שומרים על האנשים ושומרים על הרכוש".

"אני מבקש מאזרחי ישראל לשמור על קור רוח ולהישמע לכוחות הביטחון. זה יכול להימשך ימים רבים, מבקש מכולם להישמע מהוראות, והכי חשוב, לשמור על החיים".

שר הפנים אריה דרעי, הבטיח כי על אף השריפות והבתים שכבר אבדו, "אף אחד לא יישאר בחוץ".

גם השר לביטחון פנים גלעד ארדן פנה לציבור והודה כי במשטרה ברור כי השריפות נובעות מהצתה: "היום ברור שחלק מהדליקות המקור שלהם הוא תופעה מכוונת. תופעה חדשה של טרור מציתים, כמו שעברנו תקופה של טרור יחידים. המפכ"ל הנחה את אגף החקירות להקים צוות חקירה מיוחד שכל אחת מהדליקות יבחן".

ארדן סיפר כי ישנם מספר עצורים בחשד להצתות: "בשלב זה, מספר העצורים הוא בודדים בלבד. המידע לא נחשף כדי לא לפגוע בחקירה. אנחנו נעמוד על כך שהחקירות האלו ימוצו. אנחנו נגיע למציתים ונמצה איתם את חומרת הדין".

בתום הערכת המצב הוסיף שר הפנים, כי כל מי שימצא מעורב בהצתה במזיד, הוא ישקול לפעול בהתאם לסמכותו לביטול כל מעמד שיש לו בישראל.

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

גידול צמחי מריחואנה בשטחי בסיס צאלים. צילום: עמותת רגבים

קצין בכיר נעצר בחשד לסחר בסמים

המשטרה הצבאית עצרה קצין בדרגת רב סרן בעת שניסה למכור סמים מסוכנים בכמות משמעותית: "צה"ל מוקיע מכל וכל את המעשים בהם חשוד הקצין"