כזכור , מוקדם יותר הערב החזיר בני גנץ את המנדט לנשיא. לאחר מכן נשא דברים, בהם אמר בין היתר –

"בשבועות האחרונים עשינו מאמצים כבירים בכדי להקים ממשלת אחדות רחבה וליברלית, בדיוק כפי שאזרחי ישראל בחרו".
"הפכתי כל אבן, וסילקתי כל גרגר חול בניסיון להקים ממשלה המביאה למדינת ישראל מנהיגות של כבוד, מנהיגות של מוסר ושל ערכים. מנהיגות שנשכחה. מול האבנים שהפכתי בכדי להגיע לאחדות ופיוס, הוצב "בלוק" המתעקש לראות את טובתו האישית של אדם אחד לפני טובתם של החולים השוכבים במסדרונות".
"מול גרגרי החול שסילקתי הוצבה 'חומת מפסידים' המתעקשים למנוע מאזרחי ישראל להקים ממשלה בראשות אלו שניצחו ולצעוד לעידן של שפיות ויציבות פוליטית. זהו מהלך מסוכן, ראשון מסוגו בתולדות המדינה, למנוע מאזרחי ישראל במשך למעלה משנה לכונן את השלטון שבחרו בו ברוב קולות ברור ומוחלט, ולהתבצר בממשלת מעבר כבר למעלה משנה".
"קמפיין השנאה שאתה מלבה כבר גרם לאסון כבד בעבר, והניסיון לשסות איש באחיו לא יצליח לך. לא נאפשר לך להצית מלחמת אחים. נתניהו, גם לסבלנות שלנו מול זריעת השנאה יש גבול". "ואם בסופו של יום נידרדר בגללך לבחירות, אזרחי ישראל מימין ומשמאל, שנמאס להם מהמצב הקיים ילכו איתנו, אנחנו ננצח ונרכיב ממשלת פיוס לאומית רחבה וחזקה. בסופו של יום, השפיות תנצח".
בסרטון התגובה, אומר נתניהו:
"בני גנץ, אני לא אתייחס לכל הדברים המופרכים שאמרת עלי הערב, וגם לכישלון שלך בהקמת ממשלת אחדות. זה לא כי התעקשת לפרק את הבלוק. הרי כפי שאריה דרעי חשף היום, אתם בעצמכם פניתם למפלגות החרדיות, וניסיתם לשדל אותם בכל כדי שיצטרפו אליכם לשלטון. חוץ מזה, היית מוכן להקים ממשלת מיעוט עם תומכי טרור שמקבלים את ההנחיות שלהם מאויבי ישראל. לכן בוא לא נספר סיפורים".
אבל דבר אחד אמרת נכון: ישראל זקוקה לממשלת אחדות. הרי כולם רואים מול מה אנחנו עומדים היום. אנחנו במערכה מול איראן בחזיתות שונות"נתניהו סיים בהזמנה: "אני מוכן, בלי תנאים מוקדמים, להיכנס איתך לשיח מיידי עוד הערב, כדי להקים ממשלת אחדות. אם נלך יחד – נצליח".
נסיונות אמיתיים לחזור לממשלת אחדות, או פתיחת קמפיין הבחירות? בימים הקרובים נדע.