שר הביטחון לשעבר משה ארנס מובא היום בצהריים (שלישי) למנוחות בבית העלמין בסביון. מאות הגיעו לחלוק לו כבוד אחרון, ביניהם נשיא המדינה וראש הממשלה .

ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד לו: "מדינת ישראל נפרדת ממנהיג דגול, ואני נפרד ממורה דרך וחבר אהוב שנפשי נקשרה בנפשו. לפני כמה שבועות ביקרתי את מישה בביתו, לחצתי בחום את ידו כפי שעשינו אלף פעמים בעבר. בלחיצת היד הזו תמיד היה טמון משהו עמוק ונשגב, משום שמישה היה מהאחרונים שלחצו את ידו של ראש בית"ר ז'בוטינסקי".

הנשיא ראובן ריבלין. צילום: קובי ריכטר/TPS

"מסורת ז'בוטינסקי הייתה, ומחויבות לביצור כוחה של מדינת ישראל. כולכם יודעים זאת. בגלל האמת המזוקקת של האידיאלים האלה, כולנו הערצנו את מישה".

עמיר פרץ. צילום: קובי ריכטר/TPS

נשיא המדינה ראובן ריבלין ספד לארנס וכינה אותו: "מורה ורב לתלמדים במחנה הלאומי ואני ביניהם".

"הוא היה מהטובים שבמנהיגינו ובמנהיגי התנועה הלאומית הליברלית", אידיאולוג שלא יתכופף, שלא ייכנע לפופולריות והנוחות, אדם בשרות העם לעולם".

"עיצבת וגיבשת את תפיסת הביטחון של ישראל למשך שנים, היית איש של עיקרון, עיקרון על שבו האמנת בכל לבבך, האמונה היסודית שמדינת ישראל יכולה להיות רק יהודית ודמוקרטית וחובת ההוכחה היא עלינו לאחר שזכינו להקים את הבית שלנו" ספד ריבלין.

חתן פרס 'ביטחון ישראל' וחתן פרס 'הדיפלומטיה הישראלית' משה (מישה) ארנס הלך אתמול לעולמו בגיל 93. ארנס, מהנדס במקצועו, כיהן בעבר כשר הביטחון בשלוש קדנציות שונות וכשר החוץ מטם מפלגת 'הליכוד' ושימש כשגריר ישראל בארה"ב.

 

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא