3:47 23/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > רה"מ נגד הרפורמים: "רצו לקבל הכרה בדלת האחורית"

רה"מ נגד הרפורמים: "רצו לקבל הכרה בדלת האחורית"

ראש הממשלה נתניהו מתח הלילה ביקורת על תנועה הרפורמית והתנהלותה בסוגיית מתווה הכותל: "רצו לקבל הכרה באמצעות סעיף טכני"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הלילה בשיחה עם כתבים למתווה הכותל שממשלתו הקפיאה ואמר כי קיבל את ההחלטה לאחר שהתברר לו כי הרפורמים והקונסרבטיביים רצו לקבל באמצעותו הכרה, בדלת האחורית, בהיחבא, באמתלה של סעיף טכני המאפשר שותפות בניהול הכותל".

מה עם הסטטוס קוו בכותל? נשות הכותל. צילום: פלאש 90
מה עם הסטטוס קוו בכותל? נשות הכותל. צילום: פלאש 90

ראש הממשלה ששוהה בימים אלה בארה"ב לרגל כינוס העצרת הכללית של האו"ם לא יפגוש את נציגי הזרמים היהודיים בארה"ב, מחשש למחאה על הקפאת המתווה. עם זאת, רה"מ יפגוש את ראשיהם של הארגונים המרכזיים הפועלים בקרב יהודי ארה"ב.

דבריו של ראש הממשלה עוררו הבוקר זעם בקרב הקהילות היהודיות הליברליות בישראל. "רה"מ החליט ככל הנראה להצטרף למסע ההסתה החרדי נגד מיליוני יהודים רפורמים וקונסרבטיבים", מסר מנכ"ל התנועה הרפורמית הרב גלעד קריב. "התנועה הרפורמית אינה דורשת הכרה בהחבא אלא בגלוי ובראש חוצות, אלא שדווקא בסוגיית הכותל, התנועה הרפורמית ושותפותיה, היו מוכנות לפשרות מרחיקות לכת על מנת לקדם הסכמה ופשרה".

גם עו"ד יזהר הס, מנכ"ל התנועה המסורתית הגיב גם בזעם לדברים: "הדברים שאמר ראש הממשלה בתדרוך לכתבים גובלים, לצערי, בסילוף המציאות אם לא יותר מזה. בפועל, הייתה זו ממשלת ישראל, רה"מ ואנשיו, שהציעו לנו את מודל המתווה הזה, כולל הדגשה מפורשת בדבר היתרונות, לכאורה, של המתווה בסוגיית ההכרה נוכח העובדה שתהיה לנו נציגות רשמית במועצה המנהלת את האתר. להציג זאת כעת כמניפולציה שלנו זה שיא חדש בפייק ניוז".

כאמור, היום צפויה להגיש את תשובתה בנוגע לעתירות בנושא מתווה הכותל. הממשלה תודיע שהיא מסרבת לדון מחדש ביישומו של המתווה שאושר בממשלה ולאחר מכן הוקפא כפי שהוא, והן על השאלה האם בג"ץ מוסמך לאכוף על הממשלה את יישום המתווה.

אלירן קרסנטי

אלירן קרסנטי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

רה"מ בנימין נתניהו והשר מירי רגב. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "לא קיבלתי שום החלטה בעניין ארמון הנציב"

Nrg: השרה רגב ביקשה לברר את עמדת רה"מ נתניהו בעניין הבנייה הבלתי חוקית של האו"ם בארמון הנציב. רה"מ הבהיר כי לא קיבל החלטה בנושא וכי יערוך מול היועמ"ש