ראש הממשלה בנימין נתניהו מגיב לפרסום בחדשות 2 הערב לפיו המשטרה סבורה שהתשתית שהתגבשה נגד נתניהו ב'תיק 1000' מבוססת דיה כדי להמליץ על הגשת כתב אישום בגין שוחד. "כשהמפכ"ל אלשיך נכנס לתפקידו, הוא קיבל שתי החלטות חשובות: שלא יהיו יותר הדלפות מהחקירות ולא יהיו יותר המלצות של המשטרה", נמסר מטעמו של רה"מ. "מאז שהיועץ הפוליטי ליאור חורב מונה ליועץ חיצוני של המשטרה בעלות של מיליונים על חשבון משלם המיסים וללא מכרז, ההדלפות הלא-חוקיות הפכו לצונאמי, וההחלטה להימנע מהמלצות נעלמה כלא הייתה".

"הציבור כבר מזמן הבין שיש כאן מסע ציד תקשורתי שקוף נגד ראש הממשלה נתניהו. כפי שקרה תמיד בעבר גם הפעם כל הטענות נגד ראש הממשלה יתבררו כמופרכות, ולכן לא יהיה כלום", נחתמה ההודעה מטעמו.

רה"מ נתניהו נגד המשטרה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
רה"מ נתניהו נגד המשטרה. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

 

המשטרה שיגרה בתגובה הודעה תקיפה לפיה, "משטרת ישראל עושה עבודתה בהתאם לחוק ובממלכתיות. לא ניגרר למתקפות חסרות שחר שנועדו לשבש את עבודת המשטרה ולפגוע בלגיטימיות שלטון החוק".

עוד דווח בפרסום חדשות 2 הערב, כי המשטרה צפויה לחדש בקרוב את חקירות ראש הממשלה בתיקים 1000 (פרשת המתנות) ו-2000 (השיחות עם נוני מוזס) עם סוף הפוגת החגים. בחקירת פרשת הצוללות (תיק 3000) רה"מ אינו אחד החשודים, אולם ייתכן ויידרש למסור עדות בהמשך.

על פי הדיווח, עדויותיהם של עד המדינה ארי הרו, של בעלי 'ישראל היום' שלדון אדלסון ושל המיליארדר הבריטי לן בלווטניק מהוות התפתחויות משמעותיות בחקירות הללו, מאז שנחקר נתניהו בפעם האחרונה. כמו כן, לפי הדיווח, התפתחות נוספת בחקירת תיק המתנות, חלה במהלך חקירתו באזהרה של איש העסקים ארנון מילצ'ן.

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק הגיב לדבריו של רה"מ וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "זה מתחיל. נתניהו, בדרכו מטה, מוכן לשרוף את המדינה. רדיפה בזויה ומסוכנת של מוסדות המדינה. כשהחוק מאיים על ביבי, ביבי מאיים על החוק".
אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20