ראש הממשלה בנימין נתניהו ממריא כעת למוסקבה לפגישה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. טרם עלייתו למטוס, אמר רה"מ כי בפגישה בניהם "נדון על צורכי הביטחון של ישראל" והוסיף שיבהיר כי ישראל לא תסבול התבססות צבאית של איראן או גרורותיה בשום חלק של סוריה וכי שעל סוריה לשמור בקפדנות על הסכם ההפרדה מ-1974.

רה"מ ממריא למוסקבה. צילום: שמעון ריקלין, ערוץ 20

 

ראש הממשלה ימשיך לאחר מכן לצפייה במשחק חצי הגמר השני של המונדיאל בין אנגליה לקרואטיה, אליו היה אמור להצטרף בתחילה גם הנשיא פוטין, אולם בהמשך בוטלה תוכנית זו. נתניהו סיפר כי אל בני הזוג יתלוו שני ילדים חולי סרטן שיצפו עימם במשחק, וקיווה "שהטובים ינצחו".

הילדים, מיקה ליפסקר בת 18 מהיישוב קציר, אותה מלווה שרה נתניהו בשנים האחרונות, ואלון איזרייב בן 13 מפתח תקווה שנולד ברוסיה. השניים מלווים על ידי הוריהם. "החלטנו להביא איתנו שני ילדים נפלאים שנלחמים בגבורה במחלת הסרטן. את מיקה, שרעייתי מלווה אותה כבר תשע שנים, ואת אלון, שהוריו עלו מרוסיה והוא מאוד אוהב כדורגל. זה מאוד מרגש אותנו שאנחנו יכולים להגשים עבורם חלום".

רה"מ נתניהו ורעייתו שרה ביציאתם לביקור מדיני במוסקבה, רוסיה עם הילדים אלון ומיקה אשר הוזמנו לצפות במשחק חצי גמר המונדיאל. צילום: קובי גדעון, לע"מ

 

אתמול (ג') נפגש ראש הממשלה עם השליח המיוחד של נשיא רוסיה אלכסנדר לברנטייב ועם סגן שר החוץ של רוסיה סרגיי ורשינין.

רה"מ נתניהו עם השליח הרוסי אלכסנדר לברנטייב ועם סגן שר החוץ של רוסיה סרגיי ורשינין. צילום: לע"מ
שמעון ריקלין

שמעון ריקלין:עוד באותו נושא