ראש הממשלה בנימין נתניהו פרס בפתח את ישיבת סיעת הליכוד את שלל הביקורים המדיניים הקרובים אליהם ימריא: "מחר אני אצא בבוקר לקניה ואחזור בלילה. אני נוסע להשבעתו של ידיד שלי, נשיא קניה אוהורו קניאטה, ושם יהיו גם במפגש משותף עשרה מנהיגים אפריקאים שאני מתכוון לשוחח עימם".

רה"מ נתניהו בפתח ישיבת סיעת הליכוד. צילום: אלירן טל
רה"מ נתניהו בפתח ישיבת סיעת הליכוד. צילום: אלירן טל

 

רה"מ נתניהו ביקש להזכיר כי "זה הביקור השלישי שלי באפריקה בשנה וחצי וזה אומר לכם גם על החשיבות שאנחנו בישראל מייחסים לאפריקה ולא פחות מזה על החשיבות שאפריקה מייחסת להידוק היחסים עם ישראל".

"כמה ימים לאחר מכן אני מוזמן לדבר בפני שרי החוץ של האיחוד האירופי", המשיך, "ויום קודם לכן אני אפגש עם ידיד נוסף, עם נשיא צרפת עמנואל מקרון, ואדבר איתו על המצב בסוריה ובלבנון מול איראן וכדומה. לאחר מכן אני אצא לביקור גומלין אצל ידידי נרנדרה מודי נשיא הודו. אנחנו פותחים את הביקור, לא בתוך המים, אבל בעיר הולדתו, אם אינני טועה אולי כפר הולדתו בחבל גוג'רט בהודו – וממשיכים משם.

בהקשר זה אמר רה"מ כי "ישראל נמצאת בפריחה מדינית חסרת תקדים, לא היה דבר כזה, גם מבחינה מדינית, גם מבחינה ביטחונית, גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה חברתית, ישראל נמצאת במצב הטוב ביותר מאז הקמתה". לדבריו, "זה לא שחסרים אתגרים – ישנם אתגרים רבים, אנחנו לא מטייחים אותם ולא מתעלמים מהם. להפך, אנחנו בונים את העוצמה המגוונת כדי להתמודד איתם. אני חושב שזו הממשלה הטובה ביותר למדינת ישראל, אני חושב שגם אתם חושבים ככה וגם רבים מאזרחי ישראל חושבים כך".

נתניהו אף התייחס למשבר הקואליציוני שהתעורר סביב סוגיית השבת והגיע אתמול לסיומו ואמר כי ברצונו "להודות לשרים ולחברי הכנסת על שיתוף הפעולה בהישגים הללו למען מדינת ישראל. ואני רוצה גם להודות לשותפים הקואליציוניים שלנו, שבחרו להמשיך לשתף פעולה באחריות למען אזרחי ישראל".

"הממשלה הזאת חזקה, הממשלה הזאת יציבה, ואנחנו נמשיך לעבוד יחד למען מדינת ישראל ולמען אזרחיה", חתם.

היום נועד ראש הממשלה עם שר החוץ של אוקראינה פבלו קלימקין בירושלים. השניים דנו על העמקת שיתוף הפעולה בין המדינות בתחומי הטכנולוגיה, הסייבר, החקלאות ועוד. רה"מ נתניהו סקר בפגישה את האיומים באזור ובראשם את האיום האיראני, ואמר כי "ישראל לוקחת ברצינות את האיומים של איראן, זהו לקח מההיסטוריה שלנו". בפגישה השתתפו גם השר צחי הנגבי, השר זאב אלקין וסגן השר מייקל אורן.

רה"מ נתניהו עם שר החוץ האוקראיני קלימקין. צילום: חיים צח, לע"מ
רה"מ נתניהו עם שר החוץ האוקראיני קלימקין. צילום: חיים צח, לע"מ
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20