6:43 17/01/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > רה"מ ימריא לביקור רשמי נוסף באפריקה

רה"מ ימריא לביקור רשמי נוסף באפריקה

בסתיו הקרוב ימריא רה"מ לביקור שלישי באפריקה מאז שנת 2016. איזה פוטנציאל מזהה ראש הממשלה ביבשת השחורה?

בסתיו הקרוב ימריא ראש הממשלה בנימין נתניהו לביקור רשמי נוסף באפריקה, השלישי במספר מאז שנת 2016. גם אתמול (א'), במהלך פגישתו עם נשיא צרפת, עמנואל מקרון, שוחחו השניים ארוכות על היבשת השחורה. למעשה, דיברו הרבה יותר על אפריקה מאשר על ההתנחלויות, למשל.

ביקור רה"מ בנימין נתניהו באפריקה בשנה שעברה. צילום: קובי גדעון, לע"מ
ביקור רה"מ בנימין נתניהו באפריקה בשנה שעברה. צילום: קובי גדעון, לע"מ

 

לא מעט גבות הורמו לאחרונה לנוכח עיסוקו ההולך וגובר של ראש הממשלה בחיזוק הקשרים עם המדינות הנחשלות ביבשת הבעייתית והמורכבת הזאת. הנה ההסברים לכך. לישראל אינטרס מובהק להושיט יד לכל מדינה שמעוניינת בקשרים דיפלומטיים וקשרים אחרים עמה. בזירה הבינלאומית רק טוב יכול לצאת מזה. המדינות האלה יסייעו, למשל, בהצבעות במוסדות האו"ם. קשרים איתן יכולים לחזק את הכלכלה הישראלית ואת הייצוא למדינות האלה שצמאות לטכנולוגיה כחול לבן ורוצות בעיקר לשרוד, לחזק את התשתיות ולהתקרב למערב. ישראל לצורך העניין היא הגשר לשם.

גם האירופאים מתעניינים מאוד בהצלת מדינות אפריקה בעיקר מתוך חשש לגל פליטים נוסף שיציפו אותם.  ישראל כבר משתפת פעולה עם איטליה וגרמניה בסוגיה הזאת. כעת גם צרפת מעוניינת להצטרף לקואליציה המערבית להצלת אפריקה שישראל היא שותפה מרכזית וחשובה בה.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

קדצ בדואי

עלייה בגיוס הבדואים לצה"ל: "יש לנו נוער למופת"

תמיר ג'ואמיס, מפקד יחידת הגששים באיו"ש לשעבר ופעיל לגיוס בדואים לצה"ל הקים מכינה קדם צבאית למגזר הבדואי, מציין הישג מרשים ומודה: "יש בדרום בעיה"