היום (א') בישיבת הממשלה התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לבחירות  לנשיאות בארה"ב, יחסי ישראל עם הקהילה הבינ"ל ולעוד נושאים העולים בסדר היום.

"מי שלא ייבחר, הנשיא החדש, הנשיאה החדשה, אני משוכנע שיחסי ישראל וארה"ב, שהם איתנים וחזקים, לא רק שיישארו כאלה, הם יוסיפו להתחזק" אמר רה"מ נתניהו, והוסיף: "הברית עם ארה"ב היא הברית הראשונה היסודית ביותר והחשובה ביותר מכל מערכות היחסים שיש לנו. כך זה היה, כך זה יישאר"

%d7%98%d7%a8%d7%9e%d7%a4-%d7%95%d7%a7%d7%9c%d7%99%d7%a0%d7%98%d7%95%d7%9f
טראמפ וקלינטון. "מי שלא יבחר, יחסי ישראל וארה"ב יישארו חזקים ואיתנים"

בנוסף לכך, ראש הממשלה התייחס לקשרים דיפלומטים נוספים שישראל רוקמת עם הקהילה הבינ"ל.  "בשבוע שעבר ביקר כאן ראש הגוף הכלכלי העליון של ממשלת סין (NDRC), וקיים כאן שיחות מאוד פוריות" אמר ראש הממשלה. "השבוע יבקר כאן ראש ממשלת רוסיה, דימיטרי מדבדב. אלו שיחות שמשקפות את המשך הידוק היחסים בינינו לבין רוסיה, ובשבוע לאחר מכן ייסע הנשיא ריבלין להודו, להמשך הידוק היחסים עם מדינה חשובה זו. הדברים הללו משקפים את התחזקות מעמדה של ישראל במישור הבינלאומי, התחזקות שנובעת מהיכולות המיוחדות שלנו הן בתחום הביטחון, הן בתחום הכלכלה, והן בתחום הטכנולוגיה".

עוד התייחס ראש הממשלה לנושאים הנוגעים לפיתוח הכלכלה והמשק בישראל. בין היתר, גם לפיתוח שיטות יצור אנרגיה ותחבורה. "ישראל הופכת להיות מובילה עולמית במציאת חלופות לאנרגיה שמבוססת על נפט. אנחנו עושים את זה על מנת ליצור עולם נקי יותר, בריא יותר וטוב יותר". סיכם ראש הממשלה בנימה אופטימית. "לאחרונה קמו בישראל  הרבה מאוד סטארט-אפים שמפתחים אנרגיה חלופית ושיטות מהפכניות לתחבורה יעילה יותר, בטוחה יותר, נקיה יותר"

אלעד שור

אלעד שור