ראש הממשלה בנימין נתניהו מגיב הערב (ב') ל"הדלפות מגמתיות ופרשנויות מעוותות שכוללות הצעות לא נכונות" שבתקשורת באשר ליחסו כלפי מערכת המשפט. "המדיניות שלי תמיד הייתה לשמור על בית משפט חזק ועצמאי – אך אין זה אומר בית משפט שהוא כל-יכול", הבהיר רה"מ נתניהו. גל הביקורת נגדו, הוא אומר, "נעשה כדי לזרוע פחד ולמנוע שינויים כלשהם, במטרה לבלום את השבת האיזון הדרוש בין הרשויות בישראל".

לדבריו, "האיזון הזה דרוש כדי להעביר חוקים שנפסלו או עוכבו בעבר. אלה חוקים שהציבור מצפה מאיתנו להעביר: גירוש משפחות מחבלים, עונש מוות למחבלים וחוק להוצאת מסתננים. אני נחוש לפעול ללא מורא למענכם, אזרחי ישראל. זאת הסיבה שבחרתם בי".

גנץ: "נתניהו מציב עצמו לפני הכל"

מוקדם יותר הערב תקף יו"ר 'כחול לבן', ח"כ בני גנץ, את רה"מ בנאום הבכורה שלו במליאת הכנסת ואמר כי "כמות החשדות שמנסים להדחיק באמצעות הסכמים פוליטיים, מעידים כי שלטון החוק אינו מעניין כלל את העומד בראשה של הממשלה הקיימת ושל זו המסתמנת. כמות המאמצים המוקדשים לקידום פסקת ההתגברות וחוק החסינות כדי לכונן לו קואליציה של מבצר משפטי, מעידה כי הוא, נתניהו, מציב עצמו לפני הכל".

לדבריו, "כשרה"מ ממנה את איש אמונו כיועמ"ש ואחר כך תוקף אותו כאשר הוא מבצע את חובתו, זה מעיד כי הממנה מצפה לנתין צייתן ולא למשפטן מקצוען: האינטרס האישי גובר על השיקול הממלכתי".

גנץ: "איאבק נגד האיום החדש על המערכת הדמוקרטית ומוסדותיה"

הצעת חוק: פיצול תפקיד היועץ המשפטי לממשלה
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20