דף הבית > אקטואליה וחדשות > רה"מ: "הוכחה נוספת ששוברים שתיקה משקרים ומוציאים דיבה"

רה"מ: "הוכחה נוספת ששוברים שתיקה משקרים ומוציאים דיבה"

במערכת הפוליטית מגיבים לסגירת התיק נגד דובר שוברים שתיקה לאחר שהתברר כי טען טענות שקר בדבר תקיפת פלסטיני במהלך שירותו: "כל הכבוד לחבריו לפלוגה שלא הבליגו על השקרים"

במערכת הפוליטית מגיבים הערב (ה') לסגירת התיק נגד דובר שוברים שתיקה, דין יששכרוף, לאחר שהתברר כי לא תקף פלסטיני במהלך שירותו הצבאי כפי שטען בפומבי.

"שוברים שתיקה משקרים ומוציאים את דיבתם של חיילינו רעה בעולם. היום עובדה זו קיבלה הוכחה נוספת, אם למישהו היה ספק. האמת מנצחת", צייץ רה"מ בנימין נתניהו בטוויטר.

שרת המשפטים איילת שקד הגיבה: "מסתבר שדובר שוברים שתיקה הוא שקרן שמכפיש את מדינת ישראל בעולם. כל הכבוד לחבריו לפלוגה שלא נשארו אדישים ולא היו מוכנים להבליג על השקרים שלו. טוב שיצאה האמת לאור על הארגון הזה שעושה קופה על חשבון לוחמי צה"ל ואזרחי ישראל".

"היום התארך להם האף עוד קצת", כתב ח"כ אמיר אוחנה. "החלאות מראש החץ של תעשיית השקרים נגד ישראל המכונים 'שוברים שתיקה' עוד יראו: נרדוף את כל מי שירדוף את חיילי צה"ל. בלי למצמץ, בלי לגמגם ובלי להתנצל".

רה"מ בנימין נתניהו. צילום: פלאש 90
רה"מ בנימין נתניהו. צילום: פלאש 90

 

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', ח"כ יאיר לפיד, כתב: "לא בפעם הראשונה – מתברר של״שוברים שתיקה״ אין שום בעיה לשקר כדי להכפיש את צה״ל. מברך את חבריו לפלוגה של דין יששכרוף על חשיפת האמת".

"לשלוח את פינוקיו לכלא!", קרא ח"כ אורן חזן. "מי שחיפש עוד הוכחה לדבריי ש'שבורים שתיקה' הם אסופה של בוגדים שמנסים לשבור את צה"ל – קיבל אותה בהחלטה לסגור את התיק נגד דובר השקרנים. פרקליט המדינה לא מטייח אלימות. אם אין העמדה לדין – הוא לא היכה – אם לא היכה – הוא שקרן שמדברר בוגדים שהשקר הוא לחם חוקם!".

מנכ"ל שוברים שתיקה, אבנר גבריהו, אמר בתגובה: "כששוטרים מחברון מוציאים פלסטיני מהבית שלו וחוקרים אותו על אירוע שקרה לפני שלוש שנים, יש להניח שהוא יעשה הכל כדי לרצות אותם ולספק להם את מבוקשם. ברור שאם הנושא היה מגיע לבית משפט, האמת הייתה יוצאת לאור". לדבריו, "מצער ומסוכן שפרקליט המדינה שי ניצן מפקיר את חובתו לשמש כשומר סף ובמקום להעניק הגנה לאזרחים ופעילים פוליטיים שמותחים ביקורת על מדיניות הממשלה, מאפשר רדיפה, נשתקה והתעמרות השלטון. שי ניצן הפך למשרת פוליטי של שרת המשפטים".

דובר שוברים שתיקה דין יששכרוף. צילום מסך
דובר שוברים שתיקה דין יששכרוף. צילום מסך

הפלסטיני והלוחמים הכחישו את טענות יששכרוף

כזכור, לוחמי נח"ל ששירתו עם יששכרוף בחברון כקצינים, מפקדים וכחיילים בסדיר העלו לרשת סרטון ויראלי בו הם מותחים ביקורת על טענותיו להתעללות בעצירים פלסטינים ומבהירים כי מדובר בעלילת שווא.

במסגרת חקירת המקרה, נחקר יששכרוף, נגבו הודעות מהמ"פ שלו בתקופה הרלוונטית, ונאספו חומרי חקירה שונים. ממכלול הראיות עלה כי האירוע שתואר על ידי החשוד מתאים לאירוע אחד בלבד, שבמסגרתו נעצר פלסטיני בשם חסן ג'ולאני בפברואר 2014 שנעצר לאחר שיידה אבנים לעבר החיילים, כפי שתיאר יששכרוף.

אלא שהפלסטיני דווקא הכחיש בחקירה כי מעצרו לווה באלימות כלשהי מצד החיילים, מלבד שימוש בכוח לצורך איזוקו וטען בכל תוקף כי לא הוכה, לא נחבל, לא דימם, לא הסתחרר ובטח שלא התעלף. מעבר לכך, על גופו לא תועדו כל סימני חבלה או אלימות ויותר מזה,  גרסתו של הפלסטיני באשר למהלך האירוע, עולה בקנה אחד עם גרסת מפקד הפלוגה של יששכרוף אשר נכח במקום, ואשר מתאר את נסיבות המעצר, באופן זהה לאלה שמתאר הפלסטיני.

"סילפתם את העובדות, לא אתפלא אם גם השאר שקרים"

במהלך היום הסתבך ארגון השמאל הקיצוני בשערורייה נוספת. בחשבון הטוויטר של שוברים שתיקה עלתה תמונה של חניכים במכינת קול עמי וציטוט לכאורה בו מודה חניכה לארגון על ההרצאה.  "מזל שבאתם. שבוע באיו"ש ולא דיברנו באמת על מה שנעשה עוד רגע כחיילים בשטחים",לשון הציטוט. בשוברים שתיקה השיבו: "בדיוק בשביל זה אנחנו פה".

הציוץ של שוברים שתיקה
הציוץ של שוברים שתיקה

 

אלא שאנשים שנכחו בשיחה הכחישו כי נאמרו דברים ברוח זו. "אני דפנה, חניכה בקול עמי שהייתה בשיחה וצולמה ללא רשותה,אני יכולה להעיד שלא נאמר דבר כזה ואפילו לא קרוב לאמירה שכזאת", כתבה אחת המגיבות לציוץ. "בעצם הפרסום השקרי שלכם אתם חושפים את עמדתכם הלא מבוקרת ,לא אמינה ובעיקר מעודדת להסתה. כמו כן, כמו שכאן סילפתם את העבודות לא אתפלא אם גם השאר שקרים".

לדברים הצטרף נתנאל הרש שכתב: "בתור איש צוות שנכח בשיחה אני יודע שדבר כזה לא נאמר, חבל שבחרתם לשקר, לא מבין איפה האינטגריטי…".

מתנועת 'אם תרצו' נמסר כי "שוב הוכח כי שוברים שתיקה, ארגון שפעיליו פועלים בישראל כשתולים לכל דבר, כל מטרתו היא לרצות את פטרוניהם הזרים על חשבון האמת. נראה כי פינוקיו הוא המודל לחיקוי המתאים ביותר לערכיו של הארגון המביך הזה"

תגובת החניכה לציוץ של שוברים שתיקה
תגובת החניכה לציוץ של שוברים שתיקה
תגובת איש הצוות לציוץ שוברים שתיקה
תגובת איש הצוות לציוץ שוברים שתיקה

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

"70 כלבי הגנה ביהודה ושומרון": הכירו את יחידת הכלבנים הארצית

יחידת הכלבנים לישראל הוקמה במהלך האינתיפאדה השנייה על רקע פיגועי החדירות לישובים. מפקד היחידה: "היחידה פועלת בשלושה תחומים עיקריים: ביטחון, הצלה ואיתור נעדרים"