מתוך "לפני כולם", א'-ה' ב-21:00

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר היום בדרום תל אביב. זאת לאחר שבוע של מחאות של תושבי האיזור אחרי פסיקת בג"ץ מתחילת השבוע והסערה עדיין בעיצומה. ראש הממשלה התבטא ואמר כי יש להחזיר את דרום תל אביב לתושביה.

, חברת מועצת העיר ת"א, בראיון ל"לפני כולם" אמרה כי מדובר בביקור היסטורי אחרי עשור של לחימה בסוגיית המסתננים: "רגע היסטרי, ביקור היסטורי לתושבי דרום תל אביב, אחרי תקופה של 10 שנים בסוגיית המסתננים שאנחנו נלחמים, אחרי עבודה מאד קשה שעשינו מול רה"מ הצלחנו להביא את רה"מ היום לסיור, חודשיים לפני הסיור ישבנו איתו והסברנו לו מה המצב כי ידענו  מראש שהאזור יהיה סטרילי ונקי וינקו את כל הזרים ששוכבים 10 שנים ברחובות וזה היה ברור שזה לא יהיה כמו שאנחנו חיים ביום יום כשהוא יגיע לפה".

סוזי ציינה כי הסיור היה מעולה וכי רה"מ הבין את המצב וכי כבר ביום ראשון תתכנס ועדה למיגור התופעה: "הסיור היה מעולה, הבין את המצוקות שלנו. כבר ביום ראשון הממשלה מתכנסת, יקימו וועדה שאנחנו נהיה שם, חלק מהפעילים ישבו בוועדה, יחד עם ראש הממשלה וח"כים ונתחיל לעבוד ולבנות תכנית למגר את התופעה הקשה שבה אנחנו חיים 10 שנים".

סוזי גם מתייחסת לעובדה שצריך לחוקק חוק עוקף בג"צ שכן בג"צ מסכל בכל פעם מחדש את החוקים שנחקקים נגד המסתננים ושהיא מאמינה למה שאמר הערב רה"מ שמסתננים לא ישארו בדרום תל אביב: "צריך לחוקק חוק עוקף בג"צ. בג"צ כל פעם קובר את תושבי דרום תל אביב מחדש ברגע שהממשלה מחוקקת חוקים וכל פעם פוסלים את זה, היום אנחנו נמצאים במקום אחר לגמרי – הממשלה כולה מגוייסת ואת זה גם אמר עכשיו רה"מ שכולם ילכו הביתה ולא ישארו פה זרים. הם הולכים באמת לעבוד בכל הכוח למגר את התופעה הזו ואנחנו איתו ביחד, ממש רוצים להאמין שכך יהיה.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא