"החג היפה הזה, הצבעוני הזה, התחיל כחג של עדה אחת, והפך לחג של כל העדות והוא מסמל את אהבת ישראל. יש בו הרבה אהבה, הכנסת אורחים, אחווה, חום ושמחה. הרבה שמחה". כך אמר הערב (ב') ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך חגיגות המימונה של אהרן ואילנה לוי מחדרה.

נתניהו מימונה 2 עידו ארז פלאש 90
ראש הממשלה ורעייתו במימונה. צילום: עידו ארז, פלאש 90

ראש הממשלה הוסיף ודיבר בשבחו של עם ישראל. "יש ברוך השם במה לשמוח. אני אומר לכם את זה מדעית משום שיש בערך 200 מדינות בעולם ואזרחי ישראל מדרגים את עצמם כל הזמן במקום גבוה מאוד (במדד האושר), לאחרונה במקום ה – 11. זאת אומרת שיש עוד 10 מקומות שאנחנו צריכים לטפס. יש הרבה על מה לשמוח. אתם רק צריכים להסתכל מסביב ואתם רואים את הפלא הזה של מדינת ישראל. אתם רואים את האי הזה של הקדמה, של היציבות, של הביטחון ושל הערבות ההדדית", אמר נתניהו.

כמו כן, רה"מ נתניהו דיבר בשבח המסורת והמורשת היהודית שעם ישראל נושא עמו.  "הייתי לאחרונה בסין עם רעייתי שרה, ונשיא סין, שי ג'ינפינג אומר לי: "אתה יודע, אנחנו עוד מעט נגיע ל – 1.4 מיליארד". ואני אומר לו: "אנחנו עברנו עכשיו 8 מיליון". הוא אומר לי "אבל אתם מעצמה עולמית. אתם מעצמה של טכנולוגיה וחדשנות". בינינו, הוא צודק. לא רק חדשנות, לא רק של אידאולוגיה,  אלא גם של סקרנות ועשייה ויזמות. זה טבוע באופי שלנו. אבל שאלו מנהיגי מדינות אפריקניות שנפגשנו איתם באו"ם לאחרונה, אחד מהם שאל אותי "תגיד לי, מה הסוד שלכם? איך אתם מדינה קטנה כזו, עם קטן כזה, איך אתם כל כך חזקים?" ואמרתי לו שהעץ שלנו הוא עץ מיוחד. הוא שולח ענפים מעלה מעלה לשמיים בשאיפת אין קץ כל הזמן להשתפר אבל יש לו שורשים עמוקים מאוד, בארץ שלנו ובמורשת שלנו".

מירי רגב במימונה. צילום: אלי סבתי

ראש הממשלה הוסיף, "המורשת היהודית שלנו יש בה שילוב מכל העדות, אבל יש בה שילוב של אמונה וגם שילוב של סקרנות. אני חושב שהשילוב הזה הוא רב עוצמת והוא נותן לנו לא רק את הכלכלה החזקה ואת החברה החזקה ואת הצבא החזק, הוא נותן לנו גם מעמד בינלאומי שהולך וגדל, במיוחד כשמסתכלים על מה שיש בסוריה".

יו"ר האופוזיציה התארח במימונה והתלונן נגד "המסיתים". הרצוג צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "המימונה מבשרת על המאחד ודווקא היום חשוב לאמר את האמת-יש מי בשנים האחרונות מסית ומפלג. אפעל לכינון גוש שאוהב את עם ישראל ללא הבדל דת גזע ומין. באתי לשמוח הלילה עם אחיי ואחיותי במימונה. אנחנו עם אחד, כל שבטי ישראל, עם ארץ אחת, מדינה אחת ואותה שותפות גורל. תרבחו ותסעדו, תשמחו ותתאחדו".

הנשיא ריבלין הגיע לחגיגות מימונה באשקלון ואמר: "ערב שכזה, חג שכזה, מרחיב ומחמם את הלב. דווקא כשאנו חיים בסביבה מרובת מחלוקות, טוב ומשמח שיש לנו רגעים שמאחדים את כולנו, חג כזה אשר הובא אלינו על ידי עדה אחת. קירוב הלבבות שמביאה המימונה היא עוד תזכורת לכך שאחים אנו. חג שמח, תרבחו ותסעדו".

סגן שר הביטחון אלי בן דהן עורך מימונה לנכדיו בביתו שבשכונת הר חומה בירושלים. "לפני שאני יוצא לחגוג את המימונה ברחבי הארץ, ערכתי לנכדיי מימונה פרטית רק להם. בדיוק כשם שאני קיבלתי את חג המימונה במסורת מהוריי ומסביי ז"ל, כך אני מעביר אותה לנכדיי שיחיו. על השולחן גם עוגיות מתוקות וגם מיני ירק וחסה המציינים את פריחת האביב. תרבחו ותסעדו!", אמר בן דהן.

 

משה כחלון מימונה מפחת מזל צילום אלעד מלכה
שר האוצר משה כחלון במימונה. צילום: אלעד מלכה
שר התחבורה ישראל כץ.
שר התחבורה ישראל כץ.
דוד ביטן אצל משפחת מזרחי במימונה צילום ללא קרדיט
יו"ר הקואליציה דוד ביטן אצל משפחת מזרחי.
ס. שר הביטחון אלי בן דהן ומשפחתו. צילום: דוברות הבית היהודי
אלי בן דהן ומשפחתו. צילום: דוברות הבית היהודי
הנשיא ריבלין. צילום: מארק ניימן / לע"מ
הנשיא ריבלין. צילום: מארק ניימן / לע"מ
אלעד שור

אלעד שור