. רויטרס

ראש הממשלה נתניהו אינו רוצה ב'' וביקש מח״כ זוהר שלא לקדמו, "ההצעה לא תקודם. ראש הממשלה נתניהו משוכנע שלא יהיה כתב אישום "כי לא היה כלום", נמסר מהליכוד.

הצעת החוק שהגיש ח"כ קובעת כי לצורך הגשת כתב אישום נגד חבר כנסת על ועדת הכנסת להסיר את חסינותו. ההצעה עשויה למנוע הגשת כתב אישום נגד רה"מ בנימין נתניהו בתיקי החקירות בעניינו. כיום, רשאי היועמ"ש להגיש כתב אישום ורק לאחריו רשאי חבר הכנסת מועדת הכנסת לדון בשמירת חסינותו. הצעת החוק מבקשת להחיל את המצב שהיה קיים עד לתיקון 'חוק החסינות' בשנת 2005.

ח"כ מיקי זוהר. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ מיקי זוהר אמר על העצת החוק מוקדם יותר היום כי היא נועדה להשיב את המצב לקדמותו ולהביא לכך שנבחרי ציבור יהיו מוגנים מפני רדיפה פוליטית כיוון שכתב אישום יוכל להיות מוגש נגדם רק באישור ועדת הכנסת.
אין חולק שהדמוקרטיה הישראלית חייבת להבטיח קודם כל את רצון העם ולמנוע מגורמים לא אובייקטיבים לפגוע ברצונו, רק העם יקבע מי יהיו נבחרי הציבור שלו ורק בידיו יהיה להחליט מי ראוי ומי לא.
על כן, לעניות דעתי, כתב אישום בזוטי דברים ובמיוחד כשהוא קנטרני ולא הוגן המגיע עקב לחץ תקשורתי או פוליטי כלפיי נבחר ציבור מוטב לו שיוכרע רק על ידי הציבור.
על מנת למנוע לזות שפתיים ראוי לציין כי הצעת החוק הזו מגיעה על דעתי בלבד ונועדה להגן על כל חברי הכנסת מימין ומשמאל ואין לרה"מ כל נגיעה ליוזמה החשובה הזו"

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.