בפוסט שפורסם הערב (רביעי) בעמוד הפייסבוק הרשמי של לשכת העיתונות הממשלתית נמסר כי: "ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה הערב את מנהל לע"מ שלא לאפשר את השתתפותו של מנהל אל ג׳זירה בישראל, ווליד אל עומרי, ביום עיון שמקיימת מחר לע"מ לכתבים".

וואליד אל עומרי, ראש אל ג'זירה ישראל. צילום: מתוך לינקדאין
וואליד אל עומרי, ראש אל ג'זירה ישראל. צילום: מתוך לינקדאין

עוד נכתב בפוסט כי "במקביל הנחה ראש הממשלה להמשיך בצעדים משפטיים כדי לשלול את תעודות העיתונאי מכל כתבי אל ג׳זירה הפועלים בארץ וכן לסגור את משרדיה בישראל".

הזמנה לכנס לע"מ בהשתתפות עורך אל ג'זירה
הזמנה לכנס לע"מ בהשתתפות עורך אל ג'זירה

בשבוע שעבר פורסם כי ביום עיון שלשכת העיתונות עתידה לקיים מחר (חמישי) תחת הכותרת "גבולות חופש הביטוי: בדילמה שבין ביטחון המדינה לחופש העיתונות – ערוץ אל ג'זירה כמקרה בוחן", ישתתף ד"ר וליד אל-עומרי – ראש מערכת אל ג'זירה בישראל.

שר התקשורת איוב קרא במסיבת העיתונאים, היום. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
שר התקשורת איוב קרא. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בתנועת ישראל שלי בירכו הערב על המהלך: "חברי 'ישראל שלי' פעלו ורה"מ הקשיב: אל ג'זירה לא תשתתף באירוע רשמי של לע"מ. עכשיו רק נשאר לסגור להם את המשרדים בישראל. כל הכבוד", נכתב בעמוד הטוויטר של התנועה.

הפרסום על השתתפותו של אל-עומרי בכנס הגיע על רקע הצהרות שר התקשורת איוב קרא ותמיכת ראש הממשלה בסגירת רשת החדשות "אל-ג'זירה" בישראל בתחילת חודש אוגוסט.

שר התקשורת הציג בתדרוך עיתונאים תכנית בת ארבעה צעדים להפסקת שידורי רשת אל ג'זירה בישראל תוך מספר שבועות. על פי התכנית, תחילה ישלול המשרד את תעודות העיתונאי הממשלתיות של כתבי הרשת בישראל, שידורי התחנה יוחשכו בכבלים ובלוויין, משרדיה יסגרו ובהמשך אף צפוי להיחקק חוק שיאפשר לממשלה לסגור רשת חדשות שתסית לפגיעה באזרחי ישראל.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא