ראש הממשלה בנימין נשא היום (רביעי) דברים בטקס הנחת אבן פינה לבניין ביה"ס למדעי הבריאות והרפואה ע"ש מרים ושלדון באוניברסיטת , "מוסד פתוח ופלורליסטי, כדאי שעיתונאים בארץ ובעולם בעיקר בארץ יראו איך לומדים כאן יהודים ולא יהודים יחד. זוהי הרוח האמיתית של מדינת ישראל. אנחנו מעצימים את הרוח הזאת, את ישראל ויחד עם זאת ידינו מושטת לסייע לעמים אחרים".

רה"מ בנימין נתניהו בטקס הנחת אבן פינה באוניברסיטת אריאל. צילום: דוד מיכאל כהן/TPS
רה"מ בנימין נתניהו: הייתה לי הזכות להכריז על מכללת אריאל כאוניברסיטת אריאל". צילום: דוד מיכאל כהן/TPS

באירוע השתתפו רעיית רה"מ הגב' שרה נתניהו, שר הבריאות יעקב ליצמן, שר החינוך נפתלי , ראש עיריית אריאל אלי שבירו, נשיא אוניברסיטת אריאל פרופ' יהודה דנון, נגיד האוניברסיטה יגאל כהן אורגד והתורמים לפקולטה שלדון ומרים אדלסון.

"לפני 19 שנה במהלך כהונתי הראשונה הייתה לי הזכות להכריז על אריאל כעיר ואם בישראל, לפני ארבע שנים אחרי מאבק ארוך הייתה לי הזכות להכריז על מכללת אריאל כאוניברסיטת אריאל", סיפר רה"מ, והוסיף – "אריאל תמיד תהיה חלק ממדינת ישראל". רה"מ איחל איחולי הצלחה לגוף המחקר החדש: "מקווה שביהס לרפואה על שם שלדון ומרים אדלסון באריאל יעזרו להודו לסין וליתר האנושות".

שר החינוך נפתלי בנט ומרים ושלדון אידלסון, בטקס הנחת אבן פינה לפקולטה למדעי הרפואה באוניברסיטת אריאל. צילום: דוד מיכאל כהן/TPS
שר החינוך נפתלי בנט ומרים ושלדון אידלסון, בטקס הנחת אבן פינה לפקולטה למדעי הרפואה באוניברסיטת אריאל. צילום: דוד מיכאל כהן/TPS

עוד בדבריו התייחס נתניהו להישגים הישראלים בתחומי המדע: "הידע הישראלי הזה מציל חיים לא רק במדינתו לא רק בגבולות הוא משפר את איכות החיים של אוכלוסיות גדולות ברחבי כדור הארץ. שוחחתי עם נשיא סין ובארוחת הערב הראיתי לו את הכרטיס שיש בישראל ועליו כל המידע הרפואי על אדם. והנה אנחנו הולכים להפוך את ישראל למדינה המתקדמת ביותר מבחינה דיגיטלית".

שר החינוך נפתלי בנט ומרים אדלסון בטקס חניכת בניין ע"ש הזוג אדלסון באוניברסיטת אראיל. צילום: דוד מיכאל כהן/TPS
שר החינוך נפתלי בנט ומרים אדלסון בטקס חניכת בניין ע"ש הזוג אדלסון באוניברסיטת אראיל. צילום: דוד מיכאל כהן/TPS

במהלך האירוע העניק שר החינוך נפתלי בנט למרים אדלסון מטבע בן 2000 שנה עם הכיתוב, ״לחרות ציון״. "אריאל כאן ולתמיד מדינת ישראל וכל ארץ ישראל כאן ולתמיד", אמר השר. עוד הוסיף, "זאת לא אוניברסיטה סנובית, זו אוניברסיטת לכולם, יהודים ערבים גם פלסטינים לומדים כאן. אנחנו כאן כדי להישאר גם השכנים שלנו כאן כדי להישאר וכדאי שנלמד להסתדר".

"לא מדובר על מקום של הישגים בלבד, אלא על מקום עם נשמה. בית הספר לרפואה של אריאל יכשיר רופאים – ויהיה כר פורה לשיח ואינטראקציה בין ישראלים. כל זאת תוך כדי הקשר שלנו לארץ ישראל".

יציקת אבן פינה - בניין באוניברסיטת אריאל לחקר מדעי הרפואה, שלדוון ומרים אדלסון, בנימין ושרה נתניהו. צילום: בת-אל בנימין
יציקת אבן הפינה, במעמד שלדון ומרים אדלסון, רה"מ בנימין נתניהו ורעייתו ושרה. צילום: בת-אל בנימין

"אומרים שחצי מהמקצועות שאנחנו מכירים יעלמו וכדי להכין את התלמידים של היום ללא נודע צריך להשקיע בבסיס חזק במדעים מתמטיקה ואנגלית", אמר השר. "אתה חייב להכשיר את התלמידים ליצור, ליזום. אם בעבר בבתי ספר קידשו את המשמעת זה לא מספיק. אנחנו צריכים ילדים יוזמים ויזמים שלא אומרים מה המדינה יכולה לעזור? אלא יוזמים ומתקנים" הוסיף.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.