ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום (ג') הערכת מצב ביטחונית באוגדת עזה בהשתתפות שר הביטחון אביגדור ליברמן, הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט, ראש השב"כ נדב ארגמן, ראש המל"ל מאיר בן שבת ובכירים נוספים.

רה"מ נתניהו ושר הביטחון ליברמן באוגדת עזה. צילום: חיים צח, לע"מ

 

נתניהו וליברמן ביקרו גם בתרגיל של עוצבת הפלדה בגזרת הדרום (אוגדה 162), יחד עם הרמטכ"ל ומפקד פיקוד הדרום. "אתמול ביקרתי בשדרות וראיתי את קיר הפלדה של הנחישות האזרחית שלהם, והיום אני מבקר פה בצה"ל, יחד עם שר הביטחון, הרמטכ"ל, אלוף פיקוד הדרום וראש השב"כ", אמר רה"מ נתניהו.

ראש הממשלה הוסיף: "ראיתי את קיר הפלדה הצבאי שלנו. אנחנו במערכה, יש בה חילופי מהלומות ואני יכול להגיד לכם שצה"ל ערוך לכל תרחיש. אני מאוד התרשמתי ממה שראיתי כאן ואני יודע שכמוני, כל אזרחי ישראל, מאמינים בצה"ל ונותנים לו גיבוי לקראת כל התפתחות אפשרית".

רה"מ נתניהו ושר הביטחון ליברמן באוגדת עזה. צילום: חיים צח, לע"מ

 

רה"מ נתניהו התייחס גם לסוגיית גופות החיילים המוחזקות בידי חמאס ואמר כי "היום זה יום השנה הרביעי לנפילתו של הדר גולדין ז"ל, אנחנו מחויבים להחזיר אותו ואת אורון שאול ואת שני אזרחינו חזרה למדינת ישראל".

שר הביטחון ליברמן בביקור בתרגיל. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

ליברמן: "צה"ל מוכן וערוך לכל משימה"

"צה"ל מוכן וערוך לכל משימה שנטיל עליו", אמר השר ליברמן במהלך הביקור. "ביקרתי בתרגיל, פגשתי את המפקדים והלוחמים, התרשמתי מאוד מהמוכנות ומהמוטיבציה". שר הביטחון הוסיף כי "במידה ונאלץ לצאת למערכה, אנחנו נוכל להכריע כל אויב. צה"ל יודע מה לעשות, איך לעשות ומתי לעשות. אנחנו נקבע את כללי המשחק ולא אף אחד אחר".

שר הביטחון ליברמן בביקור בתרגיל. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

 

בתוך כך, תת-אלוף אליעזר טולדנו, ששירת בשלוש השנים האחרונות כמזכיר הצבאי לראש הממשלה, ימונה למפקד אוגדת עזה. במקומו של טולדנו, ימונה אלוף-משנה אבי בלוט למזכיר הצבאי לראש הממשלה, כך החליט היום רה"מ בנימין נתניהו, בתיאום עם שר הביטחון אביגדור ליברמן, והרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט. עם מינויו לתפקיד, יועלה אלוף-משנה בלוט, חובש כיפה ובוגר מכינה קדם-צבאית בני דוד בעלי, לדרגת תת-אלוף.

בוגר עלי. תא"ל אבי בלוט. צילום: דובר צה"למערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20