לאחר ששדולת הנשים והארגונים האנטי דתיים הצליחו להביא לביטול האירוע הפרטי של הרב פירר, נרשמה עליית מדרגה נוספת במלחמת ארגוני הנשים ביהדות, כשהפעם שדולת הנשים מנסה לכפות את דעתה גם באירוע המוגדר כפולחן דתי. השדולה הגישה מכתב תלונה רשמי לראש עיריית רמת השרון על כך שבאירוע שמחת תורה לא הופיעו גם נשים על הבמה.

במכתב נטען שחברת המועצה דוברת וייזר, יחד עם שתי חברות מועצה נוספות ביקשו לנאום באירוע וסורבו.

שדולת הנשים הוסיפה במכתבה כי "משרד ממשלתי או גוף ציבורי אחר אינו רשאי לארגן אירוע ממשלתי, ממלכתי או ציבורי במהלכו ינקטו צעדים שמטרתם להביא להפרדה בין גברים ונשים".

ארגונים רפורמים. משמשים בתורה לצורך פרובוקציה? צילום: הדס פרוש, פלאש 90

במכתב ציטטו בשדולת הנשים את תשובת ראש עיריית רמת השרון, אבי גרובר שהתייחס לנושא בפייסבוק: "כבר אומר לך" כבר גרובר לאחת מפעילות השמאל בעיר, "שאירוע הקפות שניות דתי במהותו יתקיים גם בשנה הבאה, במקביל אליו נשמח לקיים גם אירוע שיווני"(כשהכוונה היא אירוע לציבור הרפורמי בעיר).

בשדולת הנשים לא הסתפקו בהבטחת ראש העיר לקיום אירוע שלם במימון העירייה לקהל מצומצם ביותר(רק כדי לספק את הצורך שלהן ב"שיוויון"), ותקפו את דברי ראש העיר: "מהדברים עולה כי לתפיסתו של ראש העיר מותר לפגוע במעמדן של נשים ובערך השיוויון במהלך טקסים בעלי אופי דתי".

בשדולת הנשים מתיימרים לייצג את כלל הנשים אך מסתבר שנשים רבות דווקא נפגעות מהמאבק נגד "הדרת נשים".

נשים דתיות רבות אשר חשו לא בנוח לרקוד במקום שבו ישנם גברים אשר עלולים להביט בהן וכן נשים המבקשות לנהוג על פי רוח ההלכה היהודית והצניעות לא יכלו לעשות זאת שכן האירוע נעשה ללא הפרדה בקהל וללא מחיצה שתאפשר לנשים להרגיש חופשיות ולרקוד. בפועל הנשים הדתיות נשארו לשבת בדשא מסביב לאירוע ההקפות ובני זוגן הצטרפו אליהן לישיבה ורוב הזמן בעיקר בחורים רווקים רקדו בחגיגות שמחת התורה. כך קרה שבשל מאבק אירגוני הנשים בעד נשים: שוב ושוב מודרות הנשים הדתיות מהמרחב הציבורי. נשים דתיות רבות שהשתתפו באירוע דיווחו כי חשו שהגורמים האנטי דתיים בעיר בחסות ארגוני הנשים מדירים אותן, ושהמודרות האמיתיות הן דווקא הנשים הדתיות שרדיפת ארגוני ה"נשים" פוגעות בהן.

יש לציין כי האירוע כולו, שבו חגגו מאות דתיים וחילונים יחד, עבר בהרמוניה, בשמחה ובשלום על אף פורובקציות מצד קומץ פעילי שמאל רפורמים, נציגי מרצ ורמת שרון חופשית בעיר אשר הקימו מעגל ריקודים מעורב מנשים וגברים ואף ניסו להיכנס לתוך מעגל הריקודים של הציבור הדתי. הפרובקציות זכו להתעלמות מצד הציבור הדתי במקום, שלא נגררו למריבה ושמרו על אווירת שמחת החג.

מנכ"לית שוברות שוויון, נעמה זרביב: "מדובר בקומץ נשים רדיקליות הפועלות להחריב את אופיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ולכפות את דעתן על ציבור נשים וגברים שרוצים לשמור על אורח חיים יהודי ועל המסורת. רוב הציבור בישראל אינו רואה באירועים מסוג אלו אירועים בעלי אופי של הדרת נשים, אלא אפשרות לבוא ולחגוג בצורה שמתאימה להם.
הניסיון הזה לחנך את הציבור מחדש, לכפות דעה לא מקובלת וליצור מצב שבו ציבור שלם אינו יכול לציין ולקיים אירועים באופן שמתאים להם פוגע אנושות בנו כחברה דמוקרטית המאפשרת לכל אחד לחיות את חייו לפי אמונתו. מעבר לך זה גורם להרס, שינאה ופילוג בין הציבורים השונים בישראל".

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.