מתוך "היום הזה", א'-ה' ב-23:00

מתחיל דווקא מהסוף: עד יום חמישי 24.8 מתקיים בשילה הקדומה משחק משפחתי העונה לשם "התיבה האבודה", ואין כל קשר לאינדיאנה ג'ונס. אם יש לכם זמן פנוי השבוע, ממליץ על האטרקציה בחום. בסיום הטיול ביצענו עם כל אחד מהילדים משוב על החוויות השונות, והם היו תמימי דעים שהבילוי בשילה היה המהנה ביותר.

 

20170822_165753
כתב חידה אותו פותרים באמצעות רמזים שפזורים באתרים שונים באזור שילה. צילום: צבי טסלר

מדובר  בכתב חידה אותו פותרים באמצעות רמזים שפזורים באתרים שונים באזור שילה. תחושת הביטחון היתה גבוהה, והיה מרתק לראות את הילדים נכנסים לחלוטין לחוויה ונהנים בדרך מהעשרת הידע ביחד עם ההנאה.

אורך המסלול מתוכנן ל-4 שעות, אולם אני ממליץ לכם בחום לא לחכות להזנקה האחרונה של 14:00 אלא להתחיל מהבוקר, כך שתוכלי לעשות עצירות לטובת ארוחה בנופים המהממים, העמקה על האתרים השונים, שחיה במעיין (הביאו בגדים מתאימים) וכן תשאירו זמן בסוף להנות מהאתר עצמו של שילה הקדומה
מזג האוויר בשומרון לחלוטין נסבל, אפילו לאדם כמוני שסובל מחום. המחיר לכל המסלול 285 שקלים למשפחה. מומלץ ופתוח כאמור עד יום חמישי חפשו בגוגל "שילה הקדומה".

20170822_180903
מומלץ בחום לכל המשפחה. שילה הקדומה. צילום: צבי טסלר

וכעת לשאר האטרקציות שהספקנו:

יום ראשון:

6:30  בבוקר הגעה ל"עין לבן"- מעיין שנובע בתחומי הגן הלאומי "נחל רפאים" בירושלים. מי הנביעה מתנקזים מתוך ניקבה קצרה דרך תעלה אל בריכה גדולה ויפה מעשה ידי אדם, שגודלה 4×8 מטרים, ועומק המים בה כ-1.5 מטר.

עין לבן
עין לבן. צילום: צבי טסלר

בשעה זו של הבוקר המקום ריק כמעט לחלוטין והשחיה במקום נעימה. לילדים הצעירים יותר, יש בריכה סמוכה במרחק 3 מטר, שעומקה רק כ-60 ס"מ. תכינו איתכם מראש ארוחת בוקר קלילה אותה אפשר לאכול בצילם של עצי התאנה. המקום פתוח ללא תשלום, והוא נמצא סמוך למגרש החניה של הגן החיות התנ"כי. מומלץ להקדיש לבילוי כשעה וחצי-שעתיים כולל האוכל. חניה צמודה- מטפסים כ-50 מדרגות

לשומרי המצוות, ממליץ להמשיך לתפילת שחרית ב"שטיבלך" של קטמון. בית כנסת מקסים שבו מתקיימים מנייני תפילה בכל מספר דקות. טיפ: בכניסה לכל חדר תפילה יש שעון גדול שמונה לאחור את הזמן שנשאר על לתחילת התפילה בחדר. בונוס: בחצר בית הכנסת פועל קיוסק שמוכר כריכים טוסטים ושתיה במחירים הוגנים

המשך תמונות
מוזיאון ארץ ישראל. הכניסה לילדים – בחינם. צילום: צבי טסלר

11:30 מוזיאון ישראל. בחודש אוגוסט ילדים נכנסים חינם, ולכן המקום עמוס מהרגיל, ובכל זאת זו חוויה מחכימה ומהנה

ממליץ בחום להתפצל במידת האפשר. יש במוזיאון מענה נהדר לילדים קטנים, ומענה אחר לילדים גדולים יותר. הנסיון שלנו לעבור איתם את אותו מסלול התברר כפחות מוצלח. מבוגר אחד יקח את הקטנים לממלכת הילדים, ומבוגר אחר ילד עם הבוגרים למחלקות אחרות.

אל תוותרו על אוזניות מידע לילדים הבוגרים. מקבלים זוג אוזניות אחד לכל כרטיס עליו שילמתם, וניתן לקחת נוספים ב-15 שקלים לזוג. הילדים נהנו במיוחד משחזור בית המקדש השני- איתו פתחנו והיכל הספר. גם שדרת בתי הכנסת היתה מרתקת עבורם. אפשר לגמרי לוותר על "חדר בריחה". זה לא באמת חדר בריחה והילדים מיצו את זה מהר מאוד

המשך תמונות.jpeg 2

מחירים :  תושב ירושלמי  46 שקלים, מבוגר 54, סטודנט 39. יש נחות של כ-50% בחלק ממועדוני הלקוחות.

ממליץ לפנות לטובת הביקור כ-4 שעות ולדאוג לעצמכם לפסקה באמצע לארוחת צהריים. יש מזנון במקום בכשרות רבנות ירושלים.  יש חניון, אבל אם לא הגעתם מוקדם, תאלצו להמתין מחוץ לחניון מספר דקות עד שיתפנה מקום.

לארוחת צהריים עברנו למרכז התחנה וסנטר אחד- הצמודים לתחנה המרכזית. בעבר המקום היה ריק למדיי, אבל בימים אלו הוא שוקק חיים ותמצאו במתחם הצעות קולינריות שונות בכל תקציב.

18:30 פארק ירושלים. סמוך לתחנת הרכבת שעל יד גן החיות התנ"כי משתרע פארק חביב עם מתקנים שמתאימים גם למבוגרים. למרות שהמקום היה עמוס למדי שבעת הערב, הילדים נהנו שם מאוד. אפשר לשלב עם ארוחת ערב קלילה בשולחנות הפזורים בחניון. אפשר לשלב עם חזרה ברכבת לגוש דן, למי שמגיע בתחבורה ציבורית.

אם אתם רוצים להשקיע, ניתן להכנס בתשלום למוזיאון עין יעל שנמצא ממול (עלות: 45 ש"ח לילד ו35 ש"ח למבוגר) או בגן החיות התנ"כי עלות: 42 ש"ח לילד ומבוגר ישלם 55 שקלים. לא זול. העדפנו לוותר בעיקר בשל העדר זמן.

20170820_211335
קבר רחל אמנו ע"ה. צילום: צבי טסלר

21:00 קבר רחל. אחרי יותר מחצי יובל שלא ביקרתי במקום, זכיתי לפקוד את קברה של רחל אמנו. החוויה היתה מרגשת, והנגישות היתה הרבה יותר פשוטה ובטוחה ממה שדמיינתי. למרות השעה המאוחרת הילדים היו מולהבים. הביקור ללא תשלום. לרשות המתפללים עומדת פניה בה מוגשים משקאות ועוגיות ללא עלות.

יום שני:

10:30 מוזיאון בגין. הזדמנות ללמוד על מורשתו וסיפור חייו של בגין. חוויה מרתקת לילדים הבוגרים, ומשעממת למדי לגילאי 6 ומטה. משך הפעילות כשעה וחצי ועלות כרטיס 20-25 שקלים לכרטיס.  יש חניון כורכר בחינם מול גן הפעמון הסמוך, וצמוד אליו יש גם חניון מוסדר בתשלום של 17 שקלים ליום.

משם המשכנו לעיר העתיקה. 20 דקות ברגל דרך שער ציון ותצפית על שכונת ימין משה. אם אתם מתכננים ביקור בתצפית של ישיבת 'אש התורה', כדאי שתוודאו מראש שזה אפשרי. אנחנו גילינו כשהגענו שבכל השבוע המקום סגור לטובת אירועים. כשהוא פתוח ניתן להסתכל מנקודת התצפית שלו שמקיפה על הר בית והכותל המערביי בעלות של 10 שקלים לאדם.

לחלופין ניתן לקפוץ לעמק המלך שבעיר דוד- בילוי מיוחד ומגוון לכל הגילאים במהלך החופש הגדול! בפסטיבל פעילויות וסדנאות רבות – הכנת חלילים, הטבעת מטבעות, סדנת פסיפס, הכנת פיתות, רכיבה על גמלים ומופע רחוב מיוחד!

עמק הצבאים. צילום: צבי טסלר
עמק הצבאים. צילום: צבי טסלר

17:00 עמק הצבאים- שמורה פתוחה לציבור הרחב. פתוח עד 19:30 (מרכז המידע נסגר ב-17:00). היתרון- ניתן לראות ממרחק נגיעה צבאים שמסתובבים בשמורה. החסרון, הילדים ממצים את זה מהר מאוד. המקום פתוח בחינם, חניה בשפע במקום

יום שלישי:

10:00 בבוקר "החוויה הארכיאולוגית" בגן הלאומי עמק צורים- פרוייקט סינון העפר מירושלים העתיקה. חוויה של כשעה וחצי – פעילות מהנה לכל המשפחה, כשכולם הופכים לשעה קלה להיות ארכיאולוגים ולחפש ממצאים כמו: חרסים, אבני פסיפס, עצמות וממצאים אחרים. עלות 16-24 שקלים למשתתף. ניתן לרכוש ב130 שקלים כרטיס משפחתי משולב של החוויה הארכיאולוגית ביחד עם משחק הניווט "רצים בעמק". המקום נמצא בתוך שכונת הר זיתים שבמזרח העיר. מידע באתר 'עיר דוד'

תהנו!

צבי טסלר

צבי טסלר


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.