החל משעות הבוקר (ב') ועד לפני זמן קצר נחקר ביחידת – יאח"ה, חבר הכנסת והשר אריה (מכלוף) דרעי בחשד להלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, גניבה בידי מורשה, רישום כוזב ועבירות מס.

מתוך 'לפני כולם' (ב')

דרעי ורעייתו נחקרו היום בנפרד במשרדי יחידת להב 433 בחשד שכספי ציבור הגיעו למשפחת השר ולעמותות הקשורות למשפחה. במקביל, המשטרה עיכבה לחקירה 14 מקורבים לשר המעורבים בפרשה, בהם ראש מטה במשרד ממשלתי, ומי שהתמודד לראשות עיריית ירושלים ומכהן כחבר מועצה, רואה החשבון משה ליאון.

לפי הפרסום, המשטרה חושדת כי המעורבים העבירו כספים ליוזמות נדל"ן של יו"ר ש"ס ושר הפנים. בהתאם לכך, רשויות המס החלו להתערב בחקירה וחלק מהמעורבים ייחקרו תחת אזהרה. הזוג דרעי חשוד בהלבנת הון ובדיווח שקרי לרשויות המסים ולהלבנת הון. בנוסף, חלק מהחשדות קשורים לעסקת נדל"ן בה היה דרעי מעורב שבמסגרתה הועברו נכסים לאחיו של השר, .
שר הפנים אריה דרעי ורעייתו יפה בחקירה. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
ורעייתו יפה בחקירה. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

המשטרה חוקרת את מעורבותו של דרעי בקרן השקעות שאותה ניהל חבר מועצת עיריית ירושלים, רואה החשבון ליאון, שעוכב גם הוא לחקירה במשרדי 433. נבדקת האפשרות כי באירוע שהתרחש לאחר שחרור דרעי מהכלא, בזמן שהיה אזרח פרטי, הוא תיווך בין משקיע אמריקני לבין הקרן בראשות ליאון. נבדקת אף אפשרות שבאמצעותה הועברו כספים שלא כדין.

ככל הנראה, החקירה עוסקת גם בווילה ביישוב שבגליל העליון הנמצאת תחת בעלות משפחת דרעי. לפי הערכות, הדירה משתרעת על קילומטר מרובע ושוויה הוא נע בין 2.5 ל-4 מיליון ש"ח. בעבר, דרעי התייחס לנושא ואמר כי הבית נרכש באופן חוקי ע"י משפחתו על מנת לארח את המשפחה המורחבת בשבתות, חגים ואירועים משפחתיים.

, יו"ר 'יחד' ויריבו הפוליטי של אריה דרעי, התראיין לרדיו גלי ישראל ואמר: "צר לי לשמוע על החקירה המתנהלת נגד שר הפנים. אני מעדיף לא לעסוק בזה כרגע, אנחנו עסוקים בעשייה יש לנו את הבחירות במונוציפלי ואנחנו נערכים בכל הכח".

יו״ר ש״ס, שר הפנים אריה דרעי, סיים כעת את חקירתו ואמר: ״שיתפתי פעולה באופן מלא ועניתי על כל שאלות החוקרים. כמו שאמרתי, יש לי אמון  במערכת אכיפת החוק ואני קורא לציבור להתאזר בסבלנות ולכבד את החקירה. אמשיך בעזרת השם במלוא הכוח והתנופה בעשיה הציבורית״

מטעם ליאון נמסר כי "בתום מספר שעות הסתיימה חקירתו של משה ליאון בלהב 443. ליאון שיתף פעולה וענה לכל השאלות. בתום החקירה לא הוטלו עליו מגבלות כלשהן. משה ליאון מבהיר כי לא נשאל ואין לו שום קשר לנושאים השונים כפי שפורסמו היום באמצעי התקשורת. השאלות התמקדו בנושא נקודתי אחד בלבד בנוגע לתקופה בה אריה דרעי היה איש עסקים פרטי. כאמור, ליאון מסר את כל הפרטים הידועים לו ולא הוטלו עליו מגבלות כלשהן בתום החקירה".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.