הטרור החקלאי שוב מכה: ימים ספורים לפני פסטיבל הדובדנים המסורתי בגוש עציון, הציתו מתפרעים את מטעי הדובדנים ב"אוכף המוכתר" בקיבוץ . השריפה השתוללה במשך זמן רב עד שהושגה שליטה עליה והותירה על פי הערכות ראשונות נזקים רבים ומשמעותיים.

צילום: דוברות משטרת ישראל

 

זו מצטרפת לגל של הצתות וניסיונות שאירעו באיזור בתקופה האחרונה ולגניבת עשרות טונות של מהמטעים. בסוף שבוע הבא אמור להיערך במקום פסטיבל הדובדבנים המסורתי של גוש עציון זו השנה ה-17. בכל שנה מושך אליו הפסטיבל אלפי מבקרים שנהנים מקטיף הדובדבנים ומשלל פעילויות משפחתיות.

צילום: ירון רוזנטל

 

מנהל , ירון רוזנטל, כתב עם בוקר בעמוד הפייסבוק שלו כי מדובר ב"הצתה הגדולה ביותר שהיתה כאן בשנים האחרונות". "לראות דובדבנים שרופים זה נורא", סיפר.

"אנו עדים למתקפות מאורגנות על ידי פורעים ערביים בחקלאיים יהודיים שחוזרות ונשנות", אמר בתגובה ראש מועצת גוש עציון, שלמה נאמן. "לא מדובר כאן בבני נוער משועממים אלא לא פחות מפגיעה חמורה בעם ישראל ובריבונות ישראל. לא יתכן שחקלאי יהודי לא יוכל לעבד את אדמתו. הפורעים ממשיכים את ניסיונם המסורתי לנשל את אנשי גוש עציון מאדמתם, ואנו מכריזים בפה מלא שהם יימצאו אותנו כאן עומדים על ערכינו ועל אדמתינו לנצח. רשויות המדינה ובראשם בית המשפט ששיחרר רק לפני מספר ימים את הפוגעים בחקלאיי ישראל לאחר שנעצרו על ידי כוחותינו בעמל רב, נדרשים לפעול במיידית להשלטת שלטון החוק. חקלאיי גוש עציון וכפר עציון אינם הפקר".

צילום: דוברות משטרת ישראל

 

ח"כ מועלם: "הפלסטינים פועלים בדרכים שנות כדי לערער את האחיזה שלנו בארץ"

גם יו"ר סיעת 'הבית היהודי' ח"כ שולי מועלם רפאלי, שהיא אף תושבת גוש עציון, התייחסה להצתות ואמרה כי "שריפת המטעים בגוש עציון כמו שריפת שדות החיטה ליד עזה – היא ויש להתייחס בהתאם". לדבריה, "שריפת מטעי הדובדבנים בכפר עציון הלילה היא לא פשיעה חקלאית, אלא . הפלסטינים פועלים בדרכים שנות כדי לערער את האחיזה שלנו בארץ ולפגוע באזרחי ישראל בכל דרך אפשרית. המניע לשריפת המטעים, כמו הצתת שדות חיטה על ידי עפיפונים שנשלחים מעזה, הוא לאומני. אם ישראל תגדיר זאת כטרור ולא כפשע , הגורמים המקצועיים והביצועיים במשרדי הממשלה – ביטחון פנים , הביטחון והמשפטים יתייחסו לזה באותו אופן. בהתאם יוקצו לכך המשאבים הנכונים, כפי שהמדינה וזרועות הביטחון משקיעות כעת ביישובים הסמוכים לרצועת עזה".

צילום: דוברות משטרת ישראל
צילום: ירון רוזנטל
צילום: ירון רוזנטל
צילום: ירון רוזנטל
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.