השבוע הגורלי והדרמטי בפרשת לוחם כפיר : ביום רביעי תינתן הכרעת הדין בעניינו של החייל. בינתיים הצדדים ממשיכים להיערך ליום הגורלי. אחרי חודשים של דיונים, תקשורתי וסערה ציבורית שליוו את ההליך המשפטי בבית הדין הצבאי ביפו, טוענים פרקליטיו של אזריה, עו"ד אייל בסרגליק ועו"ד , כי הפרקליט הצבאי הראשי בעצמו אמר לעיתונאים שאזריה יורשע במשפט, ובכך או שהוא משבש הליכי חקירה או שיש לו מידע על הכרעת בית הדין.

תא"ל במיל' גיורא ענבר: "השיח בעניין אזריה לא נקי". מתוך 'לפני כולם', עם זאב קם (א')

במכתב ששיגרו אמש (א') לשר הביטחון אביגדור , דרשו ממנו להקים ממלכתית בעקבות ההתנהלות הבכירים בצה"ל בפרשה.

גורם בכיר אמר ביום שישי האחרון לחדשות 10 כי נראה כי החייל היורה מחברון אלאור אזריה יורשע ביום רביעי בהריגה. לטענת פרקליטי אזריה, אותו גורם בכיר הוא הפרקליט הצבאי הראשי (הפצ"ר). "הפצ"ר מנסה להשפיע על החלטת השופטים דרך התקשורת. עניין שמעלה חששות קשים", לדבריהם.

פרקליטי אזריה. צילום: הלל מאייר, TPS
פרקליטי אזריה דורשים ועדת חקירה. צילום: הלל מאייר, TPS

מעבר לטענותיהם אודות הפצ"ר, בסרגליק וכץ קובלים במכתבם על התבטאויותיהם בתקשורת של דובר צה"ל מוטי אלמוז, הרמטכ"ל גדי אייזנקוט ושר הביטחון דאז משה יעלון המהווים, לטענתם, התנהלות לקויה ש"זיהמה באופן מוחלט את ההליך".

לדבריהם, "כלו כל הקיצים. אנו מבקשים מכבודו לפעול לפי חוק ועדות חקירה ולהביא בפני הממשלה הצעה להורות על ועדת חקירה ממלכתית. גורמים צבאיים בכירים מנסים גם כעת להשפיע על ההליך השיפוטי".

"המערכת הצבאית מבוהלת"

על דבריו של הגורם הצבאי הבכיר לחדשות 10, מי שסנגוריו של אזריה טוענים כי זהו הפצ"ר, אומרת משפחת אזריה כי "ההערכה של גורם צבאי בכיר כאילו יורשע אזריה היא עוד ניסיון פסול להשפיע על ההליך המשפטי. המערכת הצבאית מבוהלת, כי היא מבינה שאפסו הסיכויים להרשיע את אלאור. אנו סמוכים ובטוחים שהוא יזוכה מכל אשמה".

דובר צה"ל מכחיש מכל וכל את הדברים ומוסר כי "הטענות המוצגות בפנייה המדוברת בדבר התבטאויות של בכירים בצה"ל, בניסיון להשפיע על ההליך המשפטי, הינן חסרות כל בסיס ואינן נכונות".

האם ליברמן – שבטרם כניסתו לתפקיד שר הביטחון הגיע לתמוך באזריה בבית המשפט ואמר כי "התביעה התרסקה לרסיסים. אני לא מבין בנסיבות איך ניתן להאשים את החייל ברור שהוא ייצא זכאי" – ייענה לדרישת הפרקליטים?

בינתיים, חברי כנסת מתחילים להודיע כי יגיעו לדיון בבית הדין הצבאי בקריה ביום רביעי, לאחר שזה הוזז מבית הדין ביפו מחשש לחוסר מקום. בין מאשרי ההגעה עד כה: ח"כ אורן חזן, סגנית השר ציפי חוטובלי, וסגן השר איוב קרא.:עוד באותו נושא