במסגרת התדרוך למרכז ההסבר ומפיקי האירוע לקראת טקס הדלקת המשואות מטעם יו"ר הכנסת, הודיע ח"כ יולי אדלשטיין כי במידה וראש הממשלה, בנימין נתניהו, יחליט להגיע לטקס, הוא ומשמר הכנסת לא ייטלו בו חלק. השרה רגב תקפה את ההצהרה של אדלשטיין ואמרה בתגובה: "מצער אותי מאוד שיו"ר הכנסת הופך את הטקס הממלכתי להתנצחות אישית וקטנונית.

רגב ואדלשטיין. צילום: פלאש 90

 

"הר הרצל אינו נחלה פרטית שלו", הוסיפה רגב, "ועם כל הכבוד זה לא טקס אישי והעניינים האישיים צריכים לרדת מסדר היום. גם משמר הכנסת איננו המשמר המלכותי של אדלשטיין". לדבריה, "ההחלטה האם להגיע לטקס היא אך ורק של ראש הממשלה.
כפי שהוחלט בוועדת השרים לכבוד חגיגות ה-70, נכון שנשיא המדינה ראש הממשלה וראש מדינה מהעולם ינאמו בטקס, זה יכבד את המדינה את האזרחים ואפילו את הכנסת והעומד בראשה".

"מי שיפגע בטקס – יחבל באחד הערכים הישראלים הכי יפים ומרגשים שיש לנו"

אדלשטיין מצידו, הגיב לשרה רגב בעמוד הפייסבוק שלו וכתב כי "טקס הדלקת המשואות הוא טקס של כל אזרחיה של מדינת ישראל ולכן הכנסת, שמייצגת את כל חלקי העם, היא הרשות היחידה שיכולה לתת לכך ביטוי וכך נהוג מקום המדינה".

הוא המשיך וכתב: "צר לי ששרת התרבות מנסה לפגוע בפעם הראשונה בתולדות המדינה בטקס שהוא הביטוי המזוקק והיפה של עם ישראל ושל הישראליות. טקס הדלקת המשואות הוא אחד המסורות היפות והמאחדות שלנו ומי שיפגע בו – יחבל באחד הערכים הישראלים הכי יפים ומרגשים שיש לנו".