ברקע סערת ביטול משחק הידידות בין נבחרות ארגנטינה וישראל והוויכוח הציבורי שניטש מאז אתמול, שרת התרבות והספורט איימה הבוקר (חמישי) כי אם איגוד השידור האירופי, האמון על הפקת האירוויזיון, יקבל החלטה שלא לקיים את ההופעה בירושלים בשל היותה "מקום מפלג", היא תמליץ לראש הממשלה שלא להשקיע 50 מיליון שקלים מכספי ציבור בהפקת האירוע בעיר אחרת.

שרת התרבות והספורט מירי רגב הערב במסיבת העיתונאים. צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

 

"אני אמליץ לממשלה שהאירוויזיון, אם הוא לא יהיה בירושלים – לא יהיה נכון לארח אותו", אמרה הבוקר השרה רגב בריאיון ל"כאן ב'". "זה עולה לישראל 50 מיליון שקלים. זה נועד כדי לשווק את המדינה. זה שואו יפה, מוזיקלי שכל מדינה מגיעה לכאן. אין כאן ענייני תוכן, מלבד אותם סרטונים שהמדינה מראה את הפנים היפות שלה. אני באופן אישי אומרת – אם האירוויזיון לא יהיה בירושלים, לא יהיה נכון להשקיע 50 מיליון שקלים מכספי ציבור. למדינת ישראל יש בירה שנקראת ירושלים ולא צריך להתבייש בה". מוקדם יותר אמרה השרה, "אם ראש הממשלה ישאל את דעתי, צריכים לעשות הכל כדי שכל דבר ממלכתי יהיה בירושלים וצריכים להפסיק להתנצל על זה".

בתוך כך, מנכ"ל משרד התרבות יוסי שרעבי הטיל ספק בקיומה של התחרות בירושלים ואמר אתמול (רביעי) כי הוא לא יודע בשלב זה היכן יתקיים האירוויזיון.

 

לינור בר-אל

לינור בר-אל


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.