שרת התרבות והספורט שיגרה אתמול בלילה (ב') מכתב ליועץ המשפטי לממשלה אביחי ובו בקשה שיורה על הסרת החיסיון וצו איסור הפרסום על תמלילי חקירתו של הרמטכ"ל לשעבר ונציג 'כחול לבן' לכנסת .

גבי אשכנזי. צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

 

"בימים האחרונים אנו עדים לשורה של חשיפות תקשורתיות במסגרתן מתגלות עדויות מדאיגות, העולות מתוך תמלילי חקירתו של מר גבי אשכנזי בפני הרשויות השונות, במסגרת פרשת הרפז. אמירותיו של מר אשכנזי לפיו יש לו גם 'צדדים אפלים', לצד אמירות בוטות נגד דרג מדיני מכהן, לרבות פעולות אקטיביות דוגמת הפצת חומרי הסתה והשמצה נגד שר ביטחון, יש בהם די כדי ללמד על קודים בעייתיים, התנהגות בריונית, לא אתית, לא ממלכתית ואף חמור מכך, ריח חריף של חשדות לפלילים ממש", כתבה השרה רגב במכתבה ליועמ"ש.

"חלק קטן ומועט מאותם מטרידות מתפרסם בימים האחרונים בכלי התקשורת השונים ונראה שדווקא עכשיו ערב יש בהם ערך ציבורי מן המעלה הראשונה", הוסיפה השרה רגב ונימקה את בקשתה: "מר גבי אשכנזי הינו אישיות ציבורית כעת המבקשת את אמון הציבור ומכאן שראוי ונכון לחשוף את התמלילים למען ישפוט הציבור בעצמו. ראוי שנדע מה באמת חושב אשכנזי על מחליפו בני גנץ, מה הוא חושב על שר הביטחון אהוד ברק, מה הם המנופים שיש לו על עיתונאים וכיצד רקח תכנית סדורה על מנת לפגוע בדרג מדיני מכהן. לפיכך, בשל הנסיבות שהשתנו מאז הטלת הצו המקורי אני מוצאת לנכון לפנות אליך בבקשה להורות על הסרת צו איסור הפרסום שהוטל על תמלילי 'שיחות אשכנזי'".

אילת כהנא

אילת כהנא:עוד באותו נושא