כנגד התקיפות והאיומים מצד גורמים וארגונים שונים על רקע הקפאת מתווה הכותל ואישור חוק הגיור, המשאיר את האחריות בידי הרבנות הראשית, ולאור הלחץ ההולך וגובר של הרפורמים – רבני הציונות הדתית שגרו תמיכה וחיזוק לראש הממשלה על עמדתו האיתנה מול הלחצים הרבים בו הוא עומד מן הבית ובעולם.

"ברצוננו לברך ולחזק את ממשלת והעומד בראשה, מר , על החלטתה החשובה לשמירת קדושת הכותל ועל הפעולות לחיזוק מערך הגיור הממלכתי, אלו מבצרים את צביונה היהודי של המדינה ושומרים על אחדות העם היהודי", כתבו במכתב.

נתניהו בישיבת מרכז הרב. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
נתניהו בישיבת מרכז הרב. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

עוד הוסיפו: "אנו סבורים שהכותל המערבי, הקדוש לכל אורכו, כמו גם כל נושאי היהדות וההלכה הציבוריים במדינת ישראל צריכים להמשיך ולהתנהל תחת אחריותה המלאה של הרבנות הראשית לישראל ,כפי שהציג בחזונו, מרן הראי"ה זצ"ל מייסדה ומכוננה של הרבנות הראשית לישראל. אנו מקווים שממשלת ישראל תמשיך לחזק את זהותה היהודית של מדינת ישראל".

בין הרבנים שחתמו: הרב חיים שטיינר מרכז הרב, הרב שלמה אבינר ראש ישיבת עטרת כהנים, הרב אליקים לבנון רב השומרון, הרב ברוך וידר ראש ישיבת הכותל, הרב בן ציון אלגאזי ראש צורבא מרבנן, הרב שמואל אליהו רב העיר צפת, הרב ישעייהו מייטליס רב העיר נהריה, הרב מיכה הלוי רב העיר פתח תקווה, הרב ציון טוויל ראש ישיבת אריאל, הרב דוד תורגמן ראש ישיבת דימונה, הרב חיים גנץ ראש ישיבת תל אביב, הרב דוד פנדל ראש ישיבת שדרות, הרב יגאל קמינצקי רב גוש קטיף לשעבר והרב מרדכי גרינברג ראש ישיבת כרם ביבנה.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא