רבנים שהיו שותפים במיזם החתונות של יוצאים היום בקריאה פומבית לראשי הארגון לחדול מהפעילות שלהם בתחום הגיור והכשרות.

הרבנים, בהם גם רבני ישובים ורבנים נוספים, היו שותפים במיזם החתונות של ארגון צוהר משנותיו הראשונות, והיום פנו במכתב פומבי על רקע הפעולות של הארגון בשנים האחרונות, בעיקר בתחום הכשרות והגיור, בעקבותיהם חשו כי אין להם יכולת יותר לשתף פעולה עם ארגון שיוצא באופן כזה כנגד הרבנות הראשית, כפי שעולה ממכתבם.

בפתח מכתבם הם מציינים תחילת הקשר שלהם לארגון, דרך מיזם החתונות "תחילת הקשר ביננו ובין ארגון 'צהר' היה סביב מיזם החתונות, שהיה מיזם חיובי ופעל בתיאום עם הרבנות הראשית. הצטרפנו בהתנדבות למהלך, מתוך שאיפה כנה לקדש שם שמים."

הרבנים, ביניהם גם הרב דני סטיסקין רב הישוב מעון לשעבר, הרב אליאב מאיר רב אזורי חבל מודיעים, הרב שלמה אזולאוס ראש המכינה במשכיות, הרב יצחק כהן רב הישוב מורשת ורבנים נוספים, קובלים על צורת ההתנהלות בארגון, אותה הובילו ראשי הארגון ללא היוועצות עם שאר הרבנים בארגון "דא עקא, שבשמם של כלל הרבנים המחתנים נעשו במהלך השנים פעולות רבות שאינם מקובלות על רוב מניין ובניין של רבני ישראל, כל זאת גם ללא דיון פנימי בין הרבנים שבארגון וללא הליך של קבלת החלטות על פי הרוב. מצב זה נמשך זמן רב ועורר תסכול אצל הרבנים, וביקורת פנימית עזה. אותן פעולות הן אלו שהביאו למצב שבו אותם הרבנים מזקני הציונות הדתית, ובראשם נשיא הארגון הגאון שליט"א פרשו מהארגון וחלקם אף מתחו עליו ביקורת קשה."

עוד הם מדגישים את הפעילות של הארגון בשנים האחרונות כנגד הרבנות הראשית לישראל "נראה שהארגון החל לפעול בגלוי כנגד ה'מרא דאתרא' של כלל ישראל-הרבנות הראשית, שהיא המרכז הרוחני של האומה והפוסקת בענייני כלל ישראל, ומסממניה הבולטים של מדינת ישראל כמדינה יהודית. החלשת כוחה ועצמאותה של הרבנות הראשית עלולה להביא לסכנה ממשית של הפיכת המדינה למדינת כל אזרחיה.
כל זאת נעשה בראש ובראשונה על ידי פתיחת מיזם הכשרות הפרטית, אשר 'זכה' לביקורת רבנית מפי כמעט כל גדולי הדור, (נשיא הארגון לשעבר הרב יעקב אריאל אף אוסר לאכול במקומות המפוקחים על ידי 'צהר'), ומאידך התקבל בהתלהבות על ידי גופים רפורמים וגופים הלוחמים כנגד זהותה היהודית של המדינה."

לקראת סיום המכתב הם קובלים על השימוש שנעשה על ידי ראשי הארגון בלגטימציה הציבורית לה הם זכו בעקבות מיזם החתונות על אף שרוב מוחלט של הרבנים השותפים בו לא עומדים מאחורי הפעילות שמובילים ראשי הארגון, כפי שהם מסבירים במכתבם. "השימוש בלגיטימציה הציבורית שניתנה ל'צהר' על ידי מיזם החתונות, ובשמם של הרבנים המחתנים בארגון שדעתם כאמור אינה מעלה ואינה מורידה, יוצרת מצג שווא כביכול ישנם רבנים רבים העומדים מאחורי מהלכים המשקפים עמדה של מיעוט קטן מאד."

בסיום הם פונים לראשי הארגון בבקשה שיפסיקו את פעילותם הנ"ל: "על כן אנו פונים אליכם בבקשה וציפיה שהתנהלות זו, המהווה הטעיה ציבורית ותורנית מובהקת, תופסק על ידכם לאלתר, ושתחזרו בכם מכל פעילות הפוגעת ברבנות הראשית לישראל.
בציפיה לראות ברוממות קרנה של הרבנות הראשית כפי חזונו של הרואה הגדול מרן הרב קוק זצ"ל."

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.