מפלגת "יש עתיד" השעתה את צביקה גנדלמן, ראש עיריית חדרה, מחברותו במפלגה בעקבות מעצרו. "הנוהל ב'יש עתיד' חד וברור: איש ציבור שנפתחה נגדו חקירה פלילית ישעה את עצמו מכל תפקידיו באופן מיידי וחברותו במפלגה תופסק עד לבירור העניין. אנחנו מקווים שהחשדות יתבררו כשווא".

מוקדם יותר היום (ב') הותר לפרסום כי גנדלמן הוא ראש העירייה שנעצר הבוקר בחשד למעורבות בפרשיית שחיתות. הוא כיהן במועצת העיר מטעם מפלגת 'יש עתיד'. יחד איתו נעצרו עוד מספר עובדי עירייה. המשטרה תבקש בצהריים מבימ"ש השלום בראשון לציון להאריך את מעצרם של כלל החשודים בפרשה.

ראש העיר חדרה צבי גנדלמן. צילום: מארק ניימן, לע"מ

הבוקר הובאו העצורים לחקירה בחשד למעורבות בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים וכן עבירות מס. הארבעה נחקרים ביחידת להב 433, ולפי החשד פעלו לקדם אינטרסים של בעלי עניין תמורת טובות הנאה.

ממשטרת ישראל נמסר כי "במסגרת הלחימה הסדורה של משטרת ישראל נגד עבירות הנוגעות לטוהר המידות ושחיתות ציבורית ומעיבות על ניהול שגרת חיים תקינה לאזרחים נורמטיביים, ונוכח ראיות אשר העלו חשדות לכאורה לביצוע עבירות נוספות, פתחה הבוקר היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 בחקירה גלויה, בתום תקופה במהלכה התבצעה פעילות סמויה".

בשעות הבוקר נעצרו 4 חשודים לחקירה באזהרה ועוכבו שני חשודים נוספים בחשד למעורבות בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, עבירות מס וכן עבירות נוספות. בין העצורים נבחרי ועובדי ציבור בכירים ברשות מקומית.

משרדי יחידת להב 433. צילום: פלאש 90

מדובר בחקירה המנוהלת על ידי משטרת ישראל בשיתוף יחידת יהלום ברשות המיסים ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה ומתמקדת בתופעת השחיתות הציבורית. על פי החשד, החשודים, כל אחד על פי חלקו, פעלו לכאורה במסגרת תפקידם על מנת לקדם תועלתם של אחרים וזאת בניגוד לחוק. עם מעצרם של החשודים, נערכו חיפושים בבתיהם ומשרדיהם.

החשודים הובאו לחקירה במשטרה ובשעות הצהריים יובאו ככל שיידרש מבחינה חקירתית, לדיון בעניינם בבית משפט השלום בראשון לציון. "משטרת ישראל תמשיך לחקור ולחשוף תהליכים פסולים, תוך ניגוד עניינים, וכן לחתור ולהגיע לכל מקום בו יש חשד לשחיתות ציבורית הפוגעת בסדרי השלטון ובאזרחים הנורמטיביים", נמסר ממשטרת ישראל.לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי