תחקירנית התוכנית 'לפני כולם' בערוץ 20 פנתה לשר לשעבר רוני מילוא בבקשה להגיב לדברים שאמר במהלך סוף השבוע האחרון, בראיון לרונן פולק ב"כאן". מילוא התייחס לספרו של ארז תדמור, "מדוע אתה מצביע ימין ומקבל שמאל?", ואמר כי אינו בטוח שחברי הכנסת של הליכוד יקראו את ספרו של תדמור, כיוון ש"לא בטוח שקריאת ספרים זה הצד חזק שלהם".

מתוך 'לפני כולם' הערב (א')

בניסיון לקבל תגובה מהשר לשעבר מילוא, זכתה התחקירנית לגידופים. הוא שאל "מי את בכלל? פישרית קטנה", זעם על כך שהיא מתקשה להבין את כוונותיו והכריז: "זה באמת מתאים לערוץ 20. יש אנשים שלא מוכרחים להבין כל דבר ולא צריכים להבין כל דבר, וערוץ 20 זה מקלט טוב בשבילם". עוד טען מילוא, כי מדובר ב"ערוץ מוטה לחלוטין, הוא פנאטי, קיצוני, הוא לא אובייקטיבי ולא הוגן" ולכן אינו מעוניין לשתף פעולה ולהתראיין בו.

רוני מילוא. צילום מסך מתוך ערוץ הכנסת
רוני מילוא. צילום מסך מתוך ערוץ הכנסת

 

את הדברים עליהם התבקש מילוא להגיב, אמר בראיון לרונן פולק ברדיו 'כאן', כאשר נשאל השר לשעבר על ספרו הפופולרי של ארז תדמור "מדוע אתה מצביע ימין ומקבל שמאל". הספר, שמותח ביקורת קשה על "נסיכי" הליכוד ובהם גם מילוא, על כך שסטו מדרך הוריהם ובחרו להתחנף לאליטות השמאל, זוכה על פי כמה פרסומים להמלצה חמה מראש הממשלה נתניהו.

אלא שבראיון עמו ניסה מילוא לשדר כי הוא אינו מוטרד. "הלוואי שחברי הכנסת של היום, גם אלה שצועקים על הורים שכולים, היו שומעים באמת מה אמר פרופ' ישראל אלדד ומה אמר ז'בוטינסקי", אמר והוסיף, "אני לא בטוח שהם יקראו את הספר משום שאני לא בטוח שקריאת ספרים זה הצד חזק שלהם".

כשהבין שאולי הגזים, הפטיר: "אני מצטער אם קצת הרחקתי לכת, אני יודע שהיום כולם רגישים. אני לא חושב שהספר הזה מסכן את הדמוקרטיה כי פשוט לא יקראו אותו".

ארז תדמור עם ספרו. צילום: הפטריוטים
ארז תדמור עם ספרו. צילום: הפטריוטים


מילכה אלימלך

מילכה אלימלך