ראש עיריית שוב מתייצב לצד ישראל: בפוסט שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו, כתב : "אחרי שהממשלה האוסטרלית החליטה לקצץ במימון לרשות הפלסטינית, בשל הסיוע הכספי שלהם למחבלים הפלסטינים ולמשפחותיהם, והאיחוד האירופאי צריכים ללכת מיידית אחרי הדוגמא הזאת כדי ליצור איתות חזק נגד הטרור. כל עוד ברשות משלמים פנסיות למשפחות טרוריסטים, הם תומכים ומתגמלים את ההרג והרצח של ישראלים.

אווה בקר, . צילום: ערוץ 20

לדבריו, "אם גרמניה והאיחוד האירופי לא יקפיאו את תמיכתם הכספית ברשות – כל זמן שהם ממשיכים במימון הטרור, גם אנחנו מקבלים דם על ידינו האירופיות. זה לא מקובל, שכספי המס האירופי הולכים למשפחות של טרוריסטים ושכספי המס האירופי מנוצלים לרעה והופכים את הטרור להכנסה אטרקטיבית".

"לא נפסיק לעולם לשלם משכורות למשפחות האסירים והשהידים"

בכירים ברשות הפלסטינית אמרו לרשת 'כאן ב" כי " לא תפסיק לעולם לשלם משכורות למשפחות האסירים והשאהידים. נתניהו הורס את בקיזוז הכספים האלה מכספי המסים". הם אף איימו כי "בסוף הוא יצטרך להחליף את הרשות ולשלם את כל המשכורות בגדה ובעזה".

כך יפעל המטה שאמון על משכורות המחבלים

אחרי שאושר גם אצלנו במליאת הכנסת חוק קיזוז משכורות מחבלים, הוקם אתמול (ג') במשרד הביטחון 'מטה לאומי ללוחמה כלכלית בטרור' (מט"ל) שיהיה אחראי על יישומו וירכז את המערכה הכלכלית של מדינת ישראל נגד ארגוני הטרור בישראל ובחו"ל.

המט"ל יבצע מעקב אחר פעילות פיננסית של גורמי טרור בארץ ובעולם, יתאם ויסנכרן בין כלל משרדי הממשלה וגופי הביטחון וינהל את המאבק הכלכלי בגורמי הטרור בזירה הבינלאומית.

בסוף כל שנה יגיש המטה לשר הביטחון ולקבינט דוח על תשלומי המשכורות של הרשות הפלסטינים למחבלים ולבני משפחותיהם. על בסיס הדוח, תקזז מדינת ישראל מכספי המסים שהיא גובה עבור הרשות הפלסטינית סכום שווה ערך לתשלומי הרשות למחבלים ותקפיאו.

הרש"פ שילמה למשפחת המחבל שרצח בחודש שעבר את סמ"ר רונן לוברסקי הי"ד 3.5 מיליון ש"ח

בחודש שעבר, המחבל הפלסטיני אסלאם אבו חמייד זרק לוח שיש מגג בניין ורצח את סמ"ר רונן לוברסקי הי"ד. המחבל נתפס והודה בביצוע הפשע, וביום חמישי יוגש נגדו כתב אישום. בכלא, יצטרף אסלאם אבו חמייד לארבעה מאחיו אשר מרצים מאסרי עולם מצטברים על חלקם בביצוע פיגועי טרור רצחניים. אח נוסף למשפחת אבו חמייד, שגם היה גם מעורב בפיגוע שבו נרצח אדם, נהרג במהלך ניסיון למעצרו, ובכך זכה ברש"פ לתואר "שהיד".

אבו מאזן ואם המחבלים לטיפה אבו חמייד, אמם של 4 המרצים מאסרי עולם מצטברים בגין פיגועי טרור ורצח. צילום: עיתון הרש"פ אל-חיאת אל-ג'דידה

 

מאחר שהרש"פ משלמת משכורות לכל המחבלים האסירים, העובדה שבמשפחת אבו חמייד יש ארבעה בנים בכלא המרצים מאסרי עולם, ועוד בן שנהרג ונחשב ל"שהיד," משמעותה היא כי משפחת אבו חמייד מקבלת תשלומים חודשיים גבוהים מהרש"פ. סך התשלומים המצטברים שהאם והבנים למשפחת אבו חמייד קיבלו מהרש"פ, נכון לסוף מאי 2018, מגיע ל-3,493,800 שקלים.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.