ראש העיר עילית, , שזכה לתמיכה של 98.6% מקולות התושבים, הטיל את הפצצה אמש בכנס סיכום מערכת הבחירות. הוא מסביר כי מטרתו היא להעניק לנצרת עילית זהות עצמאית משלה. “הגיע הזמן לשים קץ לבלבול הכרוני בינה לבין העיר השכנה ”, הוא אומר.

לכל יש . הכניסה לנצרת עילית

 

“חיים בשכנות מצוינת אבל מדובר ברשויות נפרדות”

הבלבול בין הערים השכנות, נצרת ונצרת עילית, מלווה אותן משנת 1956, כשבן גוריון החליט לקרוא ליישוב החדש שהקים בסמוך לעיר הערבית הוותיקה בשם ‘קריית נצרת’. בהמשך הפך היישוב לנצרת עילית אבל ב-62 השנים שחלפו מאז, שתי הערים, נצרת ונצרת עילית, סובלות מהבלבול. התושבים מתקנים ללא הרף את אזרחי ישראל, בעיקר תושבי המרכז ותל אביב, ומסבירים כי מדובר בשתי ערים נפרדות לחלוטין, למרות הסמיכות הגיאוגרפית והשם הדומה. “נצרת היא העיר הערבית הגדולה בישראל ונצרת עילית היא העיר היהודית הגדולה בגליל, אנחנו חיים בשכנות מצוינת אבל מדובר ברשויות נפרדות עם זהות וצביון שונים לחלוטין”, הדגיש ראש העיר.

ראש עיריית , רונן פלוט. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

 

“אם במשך 62 שנים אזרחי ישראל לא קלטו את ההבדל, אין מנוס אלא להחליף שם. במקום לתקן את כולם כל הזמן, צריך לתקן את הטעות פעם אחת ולתמיד, להעניק לנצרת עילית שם שמבדל אותה מנצרת, שם שיתחבר למהפכת ההתחדשות שמתחוללת בעיר בשנתיים וחצי האחרונות, וימתג אותה בזהות החדשה”.

בעירייה מציינים כי הבלבול איננו נחלתם של תושבי המרכז בלבד וכי אף פקידי ממשלה ולעיתים אפילו חברי כנסת ושרים מתבלבלים. “כשראש הממשלה היה כאן בטקס החתימה על ההסכם הכוללני, תושבי נצרת עילית, שהיו בקהל, תיקנו אותו כשקרא להם תושבי נצרת”, נמסר וצוין כי גם בן גוריון עצמו כתב במסמכיו נצרת והתכוון לנצרת עילית. “הבלבול נוצר בגלל השם הזהה,אין שתי ערים שנושאות בתוכן שם זהה באופן שהאחת נמצאת בתוך השנייה”.

הבלבול הכה גם בצמרת המדינית. ראש הממשלה בנצרת עילית. צילום: עמוס בן גרשום, לע”מ

 

פלוט זכה בבחירות בשיעור תמיכה מדהים של 98,62%  מקולות התושבים ובקרב קולות החיילים   100%  תמיכה. את ההצעה הוא מתכוון להגיש לסדר יום ישיבת המועצה הראשונה . את הפצצה הטיל בכנס סיכום מערכת הבחירות שקיים אמש בהשתתפות אלפי תושבים ופעילים. “יש לי כבוד גדול לעיר נצרת, אנחנו חיים בשכנות מצוינת  אבל הגיע הזמן שלכל עיר יהיה שם משלה” אמר פלוט ובנימה מחויכת הוסיף כי חג המולד הקרוב יהיה כנראה האחרון שבו תקבל  לשכתו זרי פרחים שמיועדים לעיריית נצרת.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.