מפקד אוגדת איו"ש בכנס הקב"טים של מועצת יש"ע על התקופה הקרובה: "נעשה כל פעולה כדי שהזמנים האלה יעברו בשקט". ראש עיריית דיבר גם הוא בכנס ואמר כי "ראשי המועצות התנגדו לנאום בר אילן, אך נתניהו אמר שזה ל-10 חודשים בלבד, בפועל ההקפאה ממשיכה עד היום".

מפקד אוגדת איו"ש תא"ל ערן ניב בכנס הקב"טים. צילום: מועצת יש"ע

אתמול (ב') התקיים כנס הקב"טים של המועצות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. מפקד אוגדת איו"ש תא"ל ערן ניב דיבר עם קציני הביטחון ואמר כי "אנחנו נערכים לקראת חודש מאי שבו יש מספר אירועים. קשה להעריך מה יהיה בעקבות התרחשויות שונות והשפעת האירועים בעזה. אנחנו נערכים לכל תרחיש ואירוע".

"התפתחו אירועים של פשיעה לאומנית קשה, בחודש האחרון מעל לעשרה אירועים של השחתה. זו אלימות של אנשים לא נורמטיבים שפוגעים בכולם. צה״ל וכלל כוחות הביטחון פועלים בימים אלה במטרה להפסיק אירועים אלה ולעצור את הנוגעים בדבר״.

עוד אמר תא"ל ניב: "אני שמח לפגוש אתכם ולדבר אתכם, ובעיקר להביע הערכה רבה לתרומה שלכם לאנשים ולביטחון. עברו עלינו חגים נהדרים, פסח ויום העצמאות, אני הסתובבתי בשטח וזה כיף גדול. הייתי ביום העצמאות בחניון צה"ל בשומרון, ומגיעים לשם אנשים שמעולם לא דרכו במקום. זה דבר מדהים לראות. לקראת הרמדאן אנחנו מתגברים כוחות בשטח, נהיה יותר חזקים, נתפרש בשטח ונעשה כל פעולה כדי שהזמנים האלה יעברו בשקט".

 

הכנס מתקיים מדי שנה, והשנה התקיים על רקע ההתפתחויות האחרונות בגזרת עזה, שמשפיעות גם על אזור יהודה, שומרון ובקעת הירדן ועל רקע אירועים מקומיים אשר התרחשו בשבועות האחרונים באזור.

ראש העיר מעלה אדומים בני כשריאל נאם בכנס ואמר: "כשמישהו מגיע למעלה אדומים הוא לא שואל על החינוך, הרווחה או התרבות, הוא ישר שואל האם בטוח פה. הדבר הזה תלוי בכם. כנבחרי ציבור אנחנו יכולים להציג רעיונות גדולים ורבים, אבל בסופו של דבר המעשים בשטח זה שלכם. אנחנו לא יכולים לנהל את העיר בלעדיכם".

בנושא הבנייה בעיר אמר: "מאז נאום בר אילן של נתניהו ישנה הקפאה גדולה. עשינו חשבון, ב-7 השנים האחרונות בנינו 57 יחידות דיור בסך הכל. ראשי המועצות התנגדו לנאום בר אילן, אך נתניהו אמר שזה ל-10 חודשים בלבד, בפועל ההקפאה ממשיכה עד היום. יחד עם מועצת יש"ע התחלנו לקדם את החלת הריבונות על מעלה אדומים וכעת אנחנו פועלים לקידום הריבונות על כל מרחבי ואנחנו מקווים להצליח בכך במושב הקיץ הקרוב".

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.