בעקבות הסערה הציבורית, עיריית חזרה בה מהקנס שהוטל על חסיד חב"ד שהציע לעוברים ושבים להניח תפילין. הרצליה, , הגיע הבוקר (ב') למעונו של רב קהילת חב"ד בעיר, הרב ישראל הלפרין, שם הכריז פדלון על הקנס, טען שהייתה , הביע את צערו והסביר כי הוא מוקיר את פעילות חב"ד והעומד בראשה ומברך על המשך פעילותה ברחבי העיר עד עתה.

כזכור, ביום האחרון הגיע יוסף אמיתי, חסיד חב"ד, לרחוב סוקולוב בהרצליה והציע לעוברים ושבים להניח , כפי שנעשה מידי יום בכל רחבי הארץ במשך שנים רבות. אלא שלמקום הגיע פקח עיריית הרצליה שדרש מאמיתי לפנות מיידית את הדוכן ולחדול ממעשיו.

החב"דניק מקבל את הדו"ח על הנחת תפילין בהרצליה
החב"דניק מקבל את הדו"ח על בהרצליה

 

"הנ"ל התבקש מספר פעמים לפנות את השולחן עם התפילין אך לא הסכים להתקפל מהמקום", כתב הפקח בהסבר לקנס והוסיף כי החסיד "מטריד עוברי אורח בזה שמבקש מהם להניח תפילין". הפקח את אמיתי ב-730 ש"ח, לא לפני שהזמין למקום ניידת משטרה, לאחר שאמיתי "התבקש להציג תעודה מזהה אך סירב לכך". סעיף העבירה, אגב: "הטרדת עוברי אורח".

הדברים עוררו סערה ציבורית בחוגים חרדים וכמובן שגם התגובות ברשת לא אחרו לבוא. גולשים רבים החלו להעלות בתגובה תמונות שלהם עם תפילין, כיפות ועטופים בטליתות. גם חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) צייץ: "לא מתקבל על הדעת במדינה יהודית. אפנה לעיריית הרצליה בדרישה לבטל את הקנס ולהעמיד את הפקח על טעותו".

בעקבות הלחץ הציבורי, הודיע יום לאחר מכן ראש העיר כי הדו"ח יבוטל – בכפוף להגשת ערעור: "הדו"ח שניתן לשליח חב"ד שהניח לאנשים תפילין בסך 750 שקל יבוטל לאחר שיוגש בקשת ערעור", וכאמור, היום הכריז סופית על ביטולו.

רב הקהילה בירך מצידו את ראש העיר והפגישה הסתיימה בחיבוק.:עוד באותו נושא