, , נחת אמש (ד') בישראל. ביקורו בישראל כמעט ולא סוקר בתקשורת, שמפנה את מוקד תשומת ליבה לבחירתו של לנשיא ארה"ב.

נתניהו ומדבדב בפגישה חמה. צילום: פלאש 90
נתניהו ומדבדב בפגישה חמה. צילום: פלאש 90

היום (ה') פגש דמיטרי מדבדב את ראש ממשלת , . השניים חתמו על הסכמים שונים במגוון נושאים כגון שיכון, מכס, הייטק, חקלאות ועוד. "אנחנו נחושים לעשות שני דברים: למנוע מאיראן השגת נשק גרעיני ולמנוע מאיראן להתבסס צבאית בסוריה. על רקע זה, השיתוף הפעולה הביטחוני חשוב מאוד", אמר נתניהו. מדבדב הוסיף: "כל פעם שאני מבקר בישראל אני מרגיש בבית. משותפים לשני העמים גם ערכים מיוחדים. בפני המדינות שלנו עומדים אתגרים משותפים: טרור ופיזור נשק גרעיני. בענייני כלכלה, ישראל היא הפרטנר הגדול באזור. ולמען זאת נפגשנו וחתמנו על ההסכמים הללו".

כמו כן, מדבדב נפגש עם נשיא המדינה וצפוי בהמשך להיפגש עם מחמוד עבאס (), יו"ר . לשכת מדבדב מסרה שמטרת הפגישה עם אבו מאזן היא "תיאום עמדות בסוגיות אקטואליות הנוגעות לשני הצדדים ולהחליף דעות בנוגע למצב במזרח התיכון".

בשנים 2008-2012 דמיטרי מדבדב היה נשיא , הצעיר ביותר בהיסטוריה שנשא בתפקיד זה. מדבדב הוא דיפלומט, מדינאי ומשפטן בעל ותק וניסיון רב. ידוע בקשריו הטובים והנאמנים עם הנשיא ולדימיר פוטין ומשמש במשך שנים רבות בתור יד ימינו בחזית הפוליטית.

"יחסי ידידות ואתגרים משותפים"

בתוך כך, מדבדב נועד עם נשיא המדינה ראובן ריבלין. ריבלין אמר למדבדב: "אני שמח מאוד על ההזדמנות לארח אותך כאן בירושלים ולהשיב בכך על האירוח החם בביקורי בתחילת השנה במוסקבה". "לרוסיה תמיד היה תפקיד חשוב באזורנו, וזה נכון היום עוד יותר מתמיד. אנו נצבים בפני אתגרים, לצד הזדמנויות ואנו צריכים להיות מוכנים, גם לאלה וגם לאלה. במלאת עשרים וחמש שנים לחידוש היחסים בינינו, ביקורך כאן הוא גם הזדמנות חשובה לדון בקשרים ההדוקים בין העמים, ואני מצפה לשיח המשותף אתך ועם אנשיך".

נשיא המדינה ראובן ריבלין נפגש עם ראש ממשלת רוסיה דמיטרי מדבדבצילום: חיים צח / לע"מ photo by Haim Zach / GPO
ריבלין ומדבדב. צילום: חיים צח, ע"מ GPO

ראש ממשלת רוסיה הודה לנשיא על קבלת הפנים ואמר: "כשהתכוננתי להגעתי וקראתי את החומרים לפני הביקור, נראה היה לי כאילו נפגשנו לפני זמן לא רב, אלא שהתברר שנפגשנו כבר בחודש מרץ בתחילת השנה, הזמן עובר מאוד מהר. ביקורי האחרון בירושלים נערך בשנת 1990, אני שמח מאוד לבקר בישראל, ועל כך בשמי ובשם המשלחת המלווה אותי, תודה רבה על האפשרות שניתנה לנו להגיע לכאן. אני שולח לך את ברכת הנשיא פוטין המוסר לך דרישת שלום".

מדבדב המשיך: "אדוני הנשיא אתה צודק בדבריך, בין שתי המדינות שלנו יחסי ידידות ואתגרים משותפים שעלינו לפתור יחד. בהמשך פגישתנו נדון בוודאי בסוגיות רבות מעבר למדיניות החוץ והיחסים הבילטראליים בינינו".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.