דף הבית > אקטואליה וחדשות > ראש ממשלת בריטניה לנתניהו: "מחויבים להסכם הגרעין"

ראש ממשלת בריטניה לנתניהו: "מחויבים להסכם הגרעין"

מכה למאבק הישראלי לביטול הסכם הגרעין: תרזה מיי שוחחה עם ראש הממשלה הישראלי והבהירה לו כי מדיניותה לא תשתנה

מכה למאמץ הישראלי לביטול עסקת הגרעין: ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו שוחח בטלפון היום (ב') עם מקבילתו מבריטניה, תרזה מיי, והתאכזב לשמוע כי מדיניות הממלכה בנוגע להסכם הגרעין עם איראן לא תשתנה.

מיי אמרה לנתניהו כי היא "מחויבת לעסקה", זאת על אף שנתניהו ונשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הביעו באחרונה דאגה בנוגע לעתידו של ההסכם.

בשיחתם דנו שני ראשי הממשלות בשיתופי פעולה ביטחוניים, סחר בין-מדינתי וכאמור בעסקת הגרעין עם איראן. נתניהו צפוי להמריא בחודש הבא ללונדון, שם יתארח במפגש חגיגי לציון מאה שנים להצהרת בלפור, בה הצהירה בריטניה בתמיכתה בהקמת בית לאומי לעם היהודי בארץ ישראל.

רה"מ נתניהו וראש ממשלת בריטניה תרזה מיי בפגישתם. צילום: קובי גדעון, לע"מ
רה"מ נתניהו וראש ממשלת בריטניה תרזה מיי בפגישתם. צילום: קובי גדעון, לע"מ

בנוגע לעסקת הגרעין, הדגישה מיי בשיחתה עם נתניהו את חשיבותה של העסקה, ואמרה כי היא מנטרלת את האפשרות של טהרן להשיג נשק גרעיני למשך יותר מעשור. מיי הוסיפה כי "בריטניה נותרה מחויבת לעסקה והיא מאמינה כי היא חיונית לביטחון המרחב".

עוד הוסיפה ראש הממשלה הבריטית כי "חשוב מאוד שהעסקה תיבחן ותיאכף, וששני הצדדים יקיימו את חובותיהם בהסכם".

דובר ממשלת בריטניה הוסיף כי שני ראשי הממשלה הסכימו כי "הקהילה הבינלאומית צריכה להביט באיומים שאיראן מציבה על המפרץ והמזרח התיכון בעיניים נקיות וכי הקהילה הבינ"ל צריכה להמשיך לעבוד יחד לדחוק את פעילותה של איראן לערעור היציבות באיזור".

לפי דובר רחוב דאונינג, השניים הסכימו כי קשרי הביטחון בין שתי המדינות "חזקים מאוד, בייחוד בתחום הלוחמה בטרור, שם אנו חולקים אתגרים דומים".

בנוגע לסחר, קבוצת עבודה חדשה שהוקמה מוקדם יותר השנה ערכה מספר פגישות במטרה לוודא כי הסחר בין שתי המדינות יישאר חופשי ככל הניתן, גם אחרי שלונדון תתנתק מהאיחוד האירופי כחלק ממהלך הברקזיט. לפי הדובר, הדיונים היו "חיוביים".

 

אולי יעניין אותך גם

צה"ל על הפלת המטוס בסוריה: האחריות על משטר אסד

בתום תחקיר ראשוני שנערך בצה"ל בעקבות תקרית הפלת המטוס הרוסי הלילה בסוריה, מבהיר דובר צה"ל כי "כשנורה הנ"מ לעבר המטוס הרוסי, מטוסי חיל האוויר לא היו בשטח סוריה". ‬מטוסי קרב של צה"ל תקפו מתקן של הצבא הסורי ממנו עמדו להעביר מערכות לייצור נשק מדויק וקטלני עבור איראן וחיזבאללה בלבנון